Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 ayda acayip kilo aldı

cakıl

Yeni Üye
arkadaşlar benim 2 tane tosbiğim var...ilk aldığımda biri diğerinden daha ufak boydaydı 2 ay oldu daha ve diğerinin boyunu geçti resmen...ikisine de aynı oranda yem verdim aslında ama bi ara karides verdim hergün 2 tane sanırım fazla oldu bilmiyodum aşırı protein içeriyomuş...şimdi hızlı büyüyen kaplumbağamın karnındaki orta hatta ayrılma gibi bi durum var...az beslesem diğerine saldırıyo. yardımcı olur musunuz napsam?

obezite olmuştur bakın bu linkte var mailto:/forum/obezite-t-558.html

sıkı bir diyete sokulması gerek tedavisi zordur ve karides hergün 2 tane verilmez vercekseniz 2-3 günde 1tane vermelisiniz birde kaplumbağayı plstik kaptabesliyorsanız birakvaryum almanız iyi olur plastik kaplarda çok su konulamadağı için yüzemez akvaryumda yüzdüğü için rahat spor yapar.

Kapluşlar büyürken altındaki hattada büyüme olduğu için ayrılmış gibi görünebilir.Akvaryumunuz var mı?
yoksa plastik kapta (ölüm havuzu) mı besliyorsunuz? Şuanda diğerinden kaç cm büyük? Kullandığınız yemlerin tümü nedir?

NOT:Bu arkadaş biraz kaygılanmış yorumlarınızı bekliyoruz yardımcı olalım lütfen.

cam akvaryumdalar baya alanları var yüzmek için...şimdi sera.nın sticklerinden veriyorum..ayrı ayrı besliyorum oyüzden çünkü diğeri yemeden onunkileri de yiyordu. aslında gayet hareketli başka bir problemi yok kabuğunda da deforme olan bi yer yok..diğeri küçük kalınca o yüzden endişelendim. şimdi diyete aldım iri olanını..cevaplarınız için teşekkür ederim:)

Geri