Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 buçuk hafta sonra :)

BatuhanDem

Gümüş 2 Üye
Afacan 2 buçuk hafta geçmesine rağmen 1 buçuk santimlik bir büyüme gösterdi acaba normalmıdır ?

Cvp: 2 buçuk hafta sonra :)

Büyüme hızı beslenmeye, yaşam koşullarına, akvaryumun büyüklüğüne göre değişebilir. 1 yaşında 10cm kabuk boyu ortalama alınıyor. Yani normal gibi geldi bana.

2.5 haftada 1.5CM mi? Bence gayet güzel.

Kaplumbağanız şanslı biri.Demekki iyi bakılıyor.

:) teşekkürler yorumlar ıcın :) ya akvaryuma elımı dokundurunca delı gıbı koşup saldırıyor acaba yem mı sandıgı ıcın ?

Benimkide yapıyor.Evet yem sandığı için.

çok heyecanlanıyorlar :) aynı durum bizde de söz konusu :)

aynen benimkilerde yem sanıyor elimi.. hatta bi süre önce turab elimi ısırdığında resmen koparmış eti:( çok bariz bi yara oldu sonra elimde:( elin yem olmadığını öğretemez miyiz? gerçi herşeyi yem sanıyorlar ablam geçen yer mi acaba diye kağıt parçası tutacam dedi.. tam yapma derken turab kağıdı kaptı:D kağıdın dışarda kalan kısmından çekip alıyım dedim turab bırakmadı kağıdı bi o çekiyo bi ben:D sonunda yarısını yedi yarısı benim elimde kaldı:)

emin olun herşeyi ısırmak istiyorlar afacanlar:D

Geri