Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum Genel Durum

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
Arkadaşlar iyi günler. Akvaryumun ve kaplumbağamın genel durumunu atmak istedim. Çok hareketli sürekli yüzüyor. Akvaryumu idareten aldım biraz büyüyünce daha büyük bir akvaryuma geçeceğim.

Ekli dosyalar

• 74B51271-96C6-4B0B-8AE3-F67638AF0D02.jpeg
    74B51271-96C6-4B0B-8AE3-F67638AF0D02.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 23
  • EECAA608-32B3-4A94-BA67-6A11561F3087.jpeg
    EECAA608-32B3-4A94-BA67-6A11561F3087.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 22
  • 8B1B00FC-8819-4327-BBC7-3B82FEDB7C71.jpeg
    8B1B00FC-8819-4327-BBC7-3B82FEDB7C71.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 22
Lamba mandalını sağlamla kurtulup suya düşerse akım verir.

cem bey korktuğum başıma geldi. uvb lamba suyun içine düşmüş ben evde değildim o sırada. su hafif bulanıklaşmış gibi ama kaplumbağada birşey yok. napmalıyım?

Ampul sağlam mı?

Çatlamış ise içindeki kimyasallar suya bulaşmıştır. Komple yenileyin suyu paludaryuma bir miktar su koyup hayvana ait bulaşık süngeri ile cam ve köşelerden geçin. Bu suyu alıp durulayın temiz su doldurun. Ekipman dekor varsa iyice yıkayın onları. Buharı zehirlidir. Suya karıştıysa tek sıkıntı hayvanın suyu içmesi olur.

Ampul sağlam mı?

Çatlamış ise içindeki kimyasallar suya bulaşmıştır komple yenileyin suyu paludaryuma bir miktar su koyup hayvana ait bulaşık süngeri ile cam ve köşelerden geçin. Ekipman dekor varsa yıkayın onları. Buharı zehirlidir. Suya karıştıysa tek sıkıntı hayvanın suyu içmesi olur.
ampulun biryeri kırılmamış ama oksitlenmiş

Arkadaşlar iyi günler. Akvaryumun ve kaplumbağamın genel durumunu atmak istedim. Çok hareketli sürekli yüzüyor. Akvaryumu idareten aldım biraz büyüyünce daha büyük bir akvaryuma geçeceğim.
uvb lambasını filtrenin olduğu kısıma doğru koymuştum fakat eve geldiğimde içine düşmüştü ve oksitlenmiş. şimdi neler yapacağım biraz daha detaylı anlatabilir misiniz cem bey

Uvb yi şimdilik kullanma. birkaç gün bir yerde kurusun. Sonra bir yerde yakar denersin. Uv ampule şu an gerek yok zaten 7-8 cm kabuk boyu sonrası kullanırsın.

Lambanın suya akım vermemesi mucize olmuş. Hayvanın derisinde kızarıklık şişlik var mı?

Hayvanı akvaryuma emsal sıcaklıkta temiz bir suya koy. Paludaryumdaki suyu alıp temizle. Ekipmanları dekorları iyice yıka gerekirse diş fırçası ile fırçala.

Temiz suyu koyup ısıtıcıyı çalıştır 27 derece civarı olunca hayvanı paludaryuma alırsın. Beklerken suyu o civar ısılarda olacaktır. Su 28'e gelir.

Uvb yi şimdilik kullanma. birkaç gün bir yerde kurusun. Sonra bir yerde yakar denersin. Uv ampule şu an gerek yok zaten 7-8 cm kabuk boyu sonrası kullanırsın.

Lambanın suya akım vermemesi mucize olmuş. Hayvanın derisinde kızarıklık şişlik var mı?

Hayvanı akvaryuma emsal sıcaklıkta temiz bir suya koy. Paludaryumdaki suyu alıp temizle. Ekipmanları dekorları iyice yıka gerekirse diş fırçası ile fırçala.

Temiz suyu koyup ısıtıcıyı çalıştır 27 derece civarı olunca hayvanı paludaryuma alırsın. Beklerken suyu o civar ısılarda olacaktır. Su 28'e gelir.
hayvanda bir sorun yok gibi. hareketlerindede bir değişiklik yok şu anda kuru alanda birazdan suyunu değiştireceğim. kızarıklık şişlik hayvanın nerelerinde oluyor birdaha bakayım isterseniz.

Kol ve baldır bölgelerinde.

bir şişlik gözükmüyor. suyunu filtresini temizledim bir kaba aldım şimdi suyun ısınmasını bekliyorum ısınınca koyucam akvaryuma geri. kabın içinde çok hareketsiz kabuğuna çekilmiş normal midir?

Bu arada kaplumbağam kendi dışkısını yiyor normal midir?

Lamba düştüyse suyun her yerine akım gelmez sadece kaplumbağa lambaya dokunursa akım çarpabilir. Ama suya herhangi bir kimyasal su düzenleyici kattıysanız net bir şey söyleyemem. Benim başıma gelmişti hemen müdahale ettiğim için bulanıklık sorunu yaşamamıştım.

Kaplumbağanın kendi dışkısını yemesi normaldir.

kabın içinde çok hareketsiz kabuğuna çekilmiş normal midir?

Yeni bir yere geçtiği için tedirgin olmuş olabilir. Paludaryuma koyduğunuzda düzelmesi için zaman verebilirsiniz, düzelmezse bir sorun olmuş olabilir.

Paludaryumda ısıtıcı ampul var mı? Uvb ampul kuru alan bölgesini 32 dereceye çıkartabiliyor mu? Eğer çıkaramıyorsa 52w halojen ampul ile desteklenmelidir.

Isıtıcı ampuller için bu konuları inceleyebilirsiniz.

ısıtma ve gündüz ışığı için ampul ecolite 52 W

Aydınlatma Hakkında Herşey [Isıtma ve Uv Lambalar]

Paludaryumda kaplumbağanın kolayca kaçabileceği bir alan var bu işaretlediğim alanı mukavva bir karton ile kapatabilirsiniz yoksa kaplumbağa oralardan atlayabilir.

Inked74B51271-96C6-4B0B-8AE3-F67638AF0D02.jpg

• Beğen
Tepkiler: cem
Geri