Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme

Gkc34

Bronz 3 Üye
Akciğer enfeksiyonu olan su kamplumbağamız yemek olayını reddediyor.. Veteriner arkadaşım 2 ay gecti yemek yemesi lazım dedi. Fakat asla ağzını açmıyor bende onun yanına götürdüm. Kadın ağzını acıyor fakat su içinde olmayınca yemek vermesinde bir sıkıntı olurmu.. Karides elma püresi havuc ıspanak ve kabaktan bir. Mama önerdi. Ama yediremiyoruz. Asla.. Korkum orda ben mamayı götürsem yedirmesinde sıkıntı olurmu..

Bulamaç yapılırsa yemesinde bir sıkıntı olmaz. En az 5 dakika kuru yerde beklesin. Yutsun. Aksi halde suda ağzını açıp yıkar.

Hayvanın üşümeyeceği şekilde önlem alıp götürebilirsiniz.

Tamamdır.iştahını açmak için Önereceğini bişey var mı

Vitamin damla harici prodac tartavit sıvı yem var ama şu an piyasada var mı bilmiyorum. Eskiden geliyordu.

İnternette buldum ama. Bu mu ki.. Etkisi olur mu? iştahının açılması için. Hiçbir şey yemiyor
Screenshot_20230316-193132.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet bu. Akciğer enfeksiyonundan muzdarip bir kaplumbağada bir arkadaşımız kullanmıştı. Fiyatı uygunmuş.

Deneyecek bir bu kaldı. Bünyesini kuvvetlendirebilirsek toparlama ihtimali olur.

Vallahi. Yapmadığımız şey kalmadı. Bir. Yemek yese çok iyi olucak.ne alıcağımızı şaşırdık. Suyun içinde uyuyor. Arada hapşırık var. Kafasını ileri geri uzatıp nefes alması bazen hiç. Olmuyor bazende 20.dk da bir gibi.. Ama burnundan sümük ağzından salya kabukta pembeli yok.. Cem bey sizin bildiğiniz daha iyi. Bir vitamin varsa onuda alırız. İnternette çok vitamin var fiyatları biraz pahalı ama olsun.. Yeterki iştahı açılsın yesin

Bunu kullanın içinde vitamin mineral takviyesi de var.

Normal vitaminde veriyorsunuz zaten ekstra birşeye gerek yok.

Cem bey resimde gönderdiğim gibi bugün akvaryumda böyle birşey gördük.. Koyu renk. Nedir. Acaba bu..

Tam seçemiyorum. Kusmuk yada dışkı olabilir.

Ortam sıcaksa yere temiz çarşaf birşey serip, hayvanı kurutarak üzerine koyun. Biraz yürüyüp hareket etmeye çalışsın. Hayvan orada bunalıma girmiştir. Güneşin camdan vurduğu iyi bir zaman daha güzel olur.

Durumu nasıl?

Malesef minisuyu bugün kaybettik Cem bey.. Çok büyük üzüntü içindeyiz. Çok zor.

Başınız sağolsun hayvan son aşamaya gelmişti. Yetişkin olduğu için bir ümit toparlayabiliriz belki dedim ama olmadı. Tekrar başınız sağolsun.

Uzun süre baktığınızda daha da zor oluyor. Hayvanı ailenizden biriymiş gibi görmeye başlıyorsunuz.

Malesef minisuyu bugün kaybettik Cem bey.. Çok büyük üzüntü içindeyiz. Çok zor.
Başınız sağ olsun siz ona bu dünyada çok iyi baktınız öyle düşünün üzüntüsü tarifsiz ama sayenizde mutlu güzel mamalar yediği bir hayatı oldu 🙏🏻

Başınız sağolsun hayvan son aşamaya gelmişti. Yetişkin olduğu için bir ümit toparlayabiliriz belki dedim ama olmadı. Tekrar başınız sağolsun.

Uzun süre baktığınızda daha da zor oluyor. Hayvanı ailenizden biriymiş gibi görmeye başlıyorsunuz.
Gercekten bizim çocuğumuz gibiydi. Ne ağzından salya ne burnundan sümük vb kabukta pembelik yoktu.. İki gün önce ilk kez karıdes yedi. Sevindik iyiydi.. Dün ve dünden önceki gün nefesi çok kötüydü. Sürekli ağzından 2 dk da bir nefes alıyordu..gözümün önünde öldü.. Hiç gözümden gitmiyor.. Nasıl alışıcaz bilmiyprum.. Çok zOr. Akvaryum yaptırdık en iyi. Şartlarda yaşasın diye herşeyin aldık.. Ama olmadı..tarifsiz bir üzüntü içindeyim. Sağolun Cem bey..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Başınız sağ olsun siz ona bu dünyada çok iyi baktınız öyle düşünün üzüntüsü tarifsiz ama sayenizde mutlu güzel mamalar yediği bir hayatı oldu 🙏🏻
Çok teşekkür ediyorum. Çok zor.. Ne düşünsem de kendımı avutamıyorum malesef.. Böyle olmamalıydı. Kuzucuk daha yeni akvaryumunun tadını cıkartamadı bile..

Haklısınız çok zor kimse bu acıyı yaşamaz umarım ben 6 yaşındaki oğlum kedimi kollarımda ilk yardım yaparken kaybettim anlayabiliyorum ama inanın çok uzun zaman da alsa bir süre sonra o evlatların fotoğraflarına bakarken ağlamak yerine gülümsemeye başlıyorsunuz, belki bir başka yavruya kısmettir o yuva hazır hissettiğinizde 🙏🏻

Son düzenleme:
Başınız sağ olsun.. Sizin de işiniz çok zor.. Çok çok daha zor.. Bir daha asla hayvan mı asla.. Çok büyük üzüntü

Hepimiz sağ olalım, tarifsiz bir üzüntü ama en büyük tesellimiz o yavrulara elimizden geldiğince en güzel sevgi dolu yuvayı sunmuş olduğumuzu bilmek 😊🙏🏻

Geri