Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2. kat yeni kuru alan.

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar benim eski kuru alanımla bir sorunum yoktu.Tam adını hatırlayamıyorum galiba adı vantuz olan yapışkan şeyler eski olduğundan donup tutmaz oldular ve kuru alan çöktü.Bende el işim iyi olduğundan güzel bir kuru alan yapayım dedim. En sonunda böyle birşey meydana çıktı.Üstteki kırık gibi görünen şeyi sonradan ekledim.Camım açık olduğunda rüzgarı fazla içeri almasın diye arta kalan parçayı yapıştırdım bunu yapmak için 4 cd kutusu kullandım yorumlarınızı bekliyorum.
mailto:/28h2agi.jpg
mailto:/24d51fc.jpg
mailto:/110yfqa.jpg
mailto:/2mkapy.jpg

Arkadaşlar kuru alanı tam sabitleyecek malzeme bulamadığımdan biraz bantla bir de yönü kaymasın diye akvaryum kapağını tutturduğum.Yere oturttum kapağı kuru alana oturtmayı başardım.Ama öbür taraf açıkta kaldığından kalem yapıştırdım bir ara kırtasiyeye gidip ince uzun tahtalardan adı çıtaydı sanırım ondan alacağım.Çıtalardan çerçeve gibi birşey yapıp daha hoş görünmesini sağlayacağım.

Not:Hepsini hasta kapluşum için yapıyorum kuru alanını sevdi sanki umarım iyleşir 1 hafta oldu yem yemiyor. :(

Bence çok güzel bir kuru alan olmuş.kullanışlı.Benimki de çöküp duruyor sinir oluyorum.Değiştirmem gerek ama bir şey de kararsızım. Ellerinize sağlık çok güzel olmuş.

Teşekkür ederim.O zaman bir soru sorayım.Ben kuru alan için cam kestirdim ama onu kapağın birazını kesip 2.kat şeklinde mi yapsam yoksa içine mi silikonlasam bilemiyorum :(

İçine silikonlamanız akvaryumu temizlerken sorun çıkarabilir.Bence içine oturta bileceğiniz bir sistem yapın.Böylece kuru alanı da rahatlıkla temizleyebilirsiniz.Yoksa akvaryumla kuru alanı temizlerken sorun oluyor . Kuru alanı oturtmak için o yere çekmece gibi bir sistem yapabilirsiniz ince uzun iki cam yapıştırın üst üste kuru alanın kalınlığı kadar yer kalsın böylece istediğiniz gibi takıp çıkartabilirsiniz . Anlamadığınız yer olursa sorun. :)

Peki o silikonlayacağım çubuklardan 4 tane olacak anladığım kadarıyla.Onları nasıl kapatabilirim.Malum hassaslar.benimkiler hemen bir yerlerini keser rahatlıkla :( ve ben ucuna rampada kestirmiştim

Fazla hoş görünmez ama sivri ve keskin olan yerlerinide kalı kaymaz yapıştıra bilirsiniz. :)

Pratik ve kullanışlı olmuş.Oraya kalem koymak süper bir fikir :)
Size bir önerim bu tarz kuru alanlar yaparken mutlaka ve mutlaka üst katın yan camlarını 10 cm kadar uzun kestirin.
Kaplumbağalar acayip meraklı ve ortama alışınca emin olun kuru alandan kaçmayı başarıyorlar.
Pakize defalarca yaptığım kuru alandan atladı.Sizinde başınıza gelmesin.

Yok kaçamazlar atlayacaklarını tahmin ettim rampanin olduğu yerler uzun kaçamazlar kaçsalar da duvar var o engeller diğer tarafta uzun atlamaları için 10-12cm uzunlukta olmaları lazım. :)

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Cvp: 2. kat yeni kuru alan.

çok güzel olmuş :) rampayıda cd kutusu kullanarak mı yaptınız?

Cvp: 2. kat yeni kuru alan.

kardeş halı kaymazları neyle yapıştırdın.

Geri