Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Dış Filtre ~ Eheim 2271 Pro 4 + 250

Faruk_Can_Durmuş

Bronz 4 Üye
Herkese iyi günler dilerim.

Emaneten aldığım, eski tip motorlu, Quik marka dış filtrem 5 senelik performansıyla beni şaşırttı. Fakat buraya kadarmış. Su sızdırma sıkıntısının bu denli sinir bozucu olduğunu tahmin edemezdim, deneyimlemiş oldum. Tekrar su sızdırma sıkıntısını yaşama ihtimalini 0'a indirecek şekilde mümkün olan en kaliteli filtreyi almak istiyorum.

" Eheim 2271 Professionel 4 + 250 " modelini gözüme kestirdim. Ne düşünüyorsunuz benim beklentimi karşılar mı? Bu minvalde başka öneriniz var mıdır?

Akvaryum, hayvan ve eski filtre durumum:
- 200 Lt. akvaryum
- Kabuk boyu 16.5 cm
- Seramik ve biyolojik sünger + Zeolit ve Sera Crystal Clear + Aktif karbon ve Sera Crystal Clear olmak üzere 3 sepet filtre malzemesi kullanıyorum.

Tecrübelerinizi ve fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Konuyla alakasız olacak ama, akvaryumu nereden aldınız veya yaptırdınız? Birde ölçülerini ve litresini yazabilir misiniz rica etsem.

Konuyla alakasız olacak ama, akvaryumu nereden aldınız veya yaptırdınız? Birde ölçülerini ve litresini yazabilir misiniz rica etsem.
Dilim varmıyor ama 2017-2018 yıllarında 230 TL ye yaptırdım 😐 (Tekirdağ'da bir akvaryum ustasına yaptırdım)

Kızaklı kalın cam kullanıldı (kalınlık ölçüsünü hatırlamıyorum ama esnemeye dayanabilmesi için normalden bir tık kalındı)
100 x 50 x 40 şeklinde ölçüleri var normal balık akvaryumu gibi hazırlandı.

Sonrasında 35 x 40 x 25 ölçülerinde küçük bir akvaryum sol köşeye dayalı şekilde monte edildi. Buradan suya doğru eğimli bir rampa yapılarak kuru alan oluşturuldu.

Akvaryumumdan memnunum fakat kuru alan tasarımı açısından pişmanım. Hayvanın daha mobil olup daha rahat yayılabileceği bir kuru alan olsun isterdim. Kısmetse sonraki akvaryumuma 😁

Kapaktan kaçırıyorsa O ring conta alın. Masraf yapmayın.

Kapaktan kaçırıyorsa O ring conta alın. Masraf yapmayın.
Fikir için teşekkür ederim.
Kapak kısmına contayı düşündüm ama haricinde hortumların kapağa bağlantı yerlerinden ve kablo çıkış yerinden de sızdırıyor. Neredeyse saatte 1 litre kaybediyor akvaryum. Ayrıca debisi de zamanla düştü. Bu nedenlerle yeni filtre alıcam gibi görünüyor.

Ben O ring ile musluk aparatını değiştirmiştim sorun çözülmüştü.

Eheim güzel filtre wattı düşük az elektrik yakar ama 3 sepetli gibi gözüküyor.

Balık için birebir ama kaplumbağada kir oranı yüksek olduğu için ekstra malzeme gerekiyor. Yani 4 sepetli olması daha iyi. 4 sepetli bakın. 300 litrelik akvaryuma uygun olmalı ki ömürlükte de kullanın çöp olmasın. Hayvan tek olduğuna göre 4 sepet ve 1000-1200 lt/h debili bir filtre uygun olur.

Ben O ring ile musluk aparatını değiştirmiştim sorun çözülmüştü.

Eheim güzel filtre wattı düşük az elektrik yakar ama 3 sepetli gibi gözüküyor.

Balık için birebir ama kaplumbağada kir oranı yüksek olduğu için ekstra malzeme gerekiyor. Yani 4 sepetli olması daha iyi. 4 sepetli bakın. 300 litrelik akvaryuma uygun olmalı ki ömürlükte de kullanın çöp olmasın. Hayvan tek olduğuna göre 4 sepet ve 1000-1200 lt/h debili bir filtre uygun olur.
Şuan 3 sepet 1050 lt/h filtre kullanıyorum.
Dediğiniz şekilde 4 sepetli duyduğunuz/kullandığınız iyi bir filtre öneriniz var mı acaba?
Paylaşırsanız sevinirim.

Şuan 3 sepet 1050 lt/h filtre kullanıyorum.
Dediğiniz şekilde 4 sepetli duyduğunuz/kullandığınız iyi bir filtre öneriniz var mı acaba?
Paylaşırsanız sevinirim.
Tarif ettiğiniz özelliklere uyan ve bilindik güvenilir markalardan olan 2 filtre çarptı gözüme

"Eheim 2274 Professionel 4E+ 350" ve "Tetra Ex 1000 Plus (Yeni Modellerinden)"

Bu iki ürün arasındaki 2 katına varan fiyat farkı cidden kalite farkından mıdır yoksa marka kazığı mıdır şu an bu kararsızlığı yaşıyorum.

Kusuruma bakmayın çok soru sordum ama cidden kafa karıştıran bir konu benim açımdan.
Siz ne düşünüyor sunuz?

Tetra ex 1200 plus yazan modeli uygun bunu 300 litrelik akvaryumda da kullanabilirsiniz. Bende new modeli vardı. Bu modelde zamanla tak çıkar O ringten su kaçırmaya başlamıştı. Plus modelinde bu olayı düzelttiler, şimdiye kadar bir şikayet gelmedi.

Şimdi baktım tetra ex 1000 plus çıkarmışlar. Bunu yeni gördüm bu olur. Hayvan tek. Motoru da yeni nesil. Debi 1150 lt/h. Az elektrik yakar parasını çıkarır. 1200'ün yarı gücünde.

Tetra ex 1200 plus yazan modeli uygun bunu 300 litrelik akvaryumda da kullanabilirsiniz. Bende new modeli vardı. Bu modelde zamanla tak çıkar O ringten su kaçırmaya başlamıştı. Plus modelinde bu olayı düzelttiler, şimdiye kadar bir şikayet gelmedi.

Şimdi baktım tetra ex 1000 plus çıkarmışlar. Bunu yeni gördüm bu olur. Hayvan tek. Motoru da yeni nesil. Debi 1150 lt/h. Az elektrik yakar parasını çıkarır. 1200'ün yarı gücünde.
Teşekkür ederim cevabınız için.

Geri