Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2013 ün ilk bebekleri

Snapper

Gümüş 5 Üye
Daha önceki bir forum başlığında bir arkadaşın foto eklede görelim , öyle konuşması kolay demesi üzerine bu bebeğin fotosunu içerir linki gururla paylaşıyorum ;)

http://www.petarkadas.com/foto/bataklikcanavari/2/90646

Cvp: 2013 ün ilk bebekleri

hayırlı olsun büyük bir aşama kaydetmişsin. sağlıklı büyür inşallah.

Teşekkür ediyorum. Bu forumlarda binlerce kez evde üretemezsiniz.İmkansız cümlelerine muhattap olmuştuk ama , Demek ki imkansız sadece zaman alıyormuş. Darısı hepinize =)

sağol. aslında imkansızdan kasıt bu işin bayağı bir zaman ve özveri istemesi. bir çok arkadaş parasal imkansızlıktan dolayı akvaryumlarının ekipmanlarını tamamlayamıyor. üretme son nokta. tebrik ediyorum.

2-3 yıl önce forumlar ev ortamında kaplumbağa üretmenin imkansız olduğunu , akvaryumda kaplumbağa beslenemeyeceğini , bizlerin kaplumbağalara işkence ettiğini ileri süren insanlarla doluydu. Sözüm onlara ;)

hocam zaten çoğu kişi işkence etmiyor mu hala? biz yine elimizden geleni yapıyoruz, özgürlük dışında bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz, sen ve senin gibiler ise işi ileri aşamaya götürerek bir başarı sağlamış olabilirsiniz, ama bu binlerce bilinçsiz kaplumbağa sahibinin ve satıcısının var olduğunu, ve onların sahip oldukları kaplumbağaların bir azap içerisinde olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Nasıl bir ortam sagladın yumurtalar için ve dişi ve erkek arasındaki yaş farkı nasıldı ?

Fazlaca erkek ve dişi kaplumbağalarım var. Yaşları 5 'ten fazla. Yumurtaların inkübesi için diğer başlıklarda bilgi verilmiş. Sabit ısı, nemli vermikulitten oluşan inkübatör ve 3 aylık süre . Hepsi bu .

Hakikaten inanılmaz. Gerçekten çok sevindim ve şaşırdım. Demek ki özen gösterince, düzgün şekilde bakılınca ve uygun koşullar sağlanınca olabiliyormuş.

Snapper elinde res dışında tür varmı.
Konuyu geç gördüm fakat tebrikler :)

Evet res dışında, birkaç tür slider, cooter, map, snaping, softshell, çizgili, benekli bataklık ve indian star ile yerli kara kaplumbağalarım var.

Bende rizedeyim sahiplendirme filan düşündüğün var mı map ve slider türlerinden

Abi nerden buluyosunu yaa :D internetten mi alıyorsunuz kırmızı yanak dışında satılmıyor ki :D

polat bu paylasımın tarıhıne bak :)
cem yakut 41 kere maşallah derler 40 000 kere değil :)

ShaF_cK' Alıntı:
polat bu paylasımın tarıhıne bak :)
cem yakut 41 kere maşallah derler 40 000 kere değil :)
e 2013 de de satılmıyordu ki kırmızı yanak dışında ne alaka :D

Hayvanların çoğu yurt dışından geldi. Sahiplendirmeyi asla düşünmüyorum.

Snapper' Alıntı:
Hayvanların çoğu yurt dışından geldi. Sahiplendirmeyi asla düşünmüyorum.
kardeşim face den ekler misin https://www.facebook.com/polat.geyik

Satma taraftarımısınız ? Fazla olan dediğim türde varsa diye sormustum.

ben yurt dışından sipariş edemedim getirecek Türkiye ye gönderen site bulamadım yardımcı olursan face den falan çok sevinirim

Geri