Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

25 wattlık su ısıtıcısı nasıl kullanılır

anıl16

Bronz 2 Üye
25 wattlık su ısıtıcısı aldım saklama kabım var onun içinde bakıorm . nasıl kullanmalıyım yan yatırsam olur mu ısıtıcıyı

Cvp: 25 wattlık su ısıtıcısı nasıl kullanılır

Isıtıcıdan ısıtıcıya değişir. Genelde ısıtıcının kutusunda yazar ne şekillerde kullanabileceğiniz.

roxin

Dik yerleştirin diyor ama su seviyesi o kadar büyük değil yan yerleştirsem olur mu

Roxinler yan yerleştirilebiliyor diye biliyorum. Genelde kutusunda resmi olur nasıl yerleştiriliceğinin. Bir dönem ben de Roxin kullamıştım ve yan yatırmıştım.

Benim ısıtıcımda roxin ben şuan dik şekilde kullanıyorum ama su seviyem az iken yan koyarak kullanıyordum. Bir problem yaşamadım. Yanda kullanabilirsiniz.

Bendeki roxin 50watt ısıtıcının kutusunda yan ve dik kullanılabileceği yazıyor. Kullanabilirsiniz.

Teşekkürler ilk önce vantuzları ısıtıcıya koyuyorum sonra suya koyuyorum fişe takıyhorum oluyor dmi :D

Evet. Işığı yandığında çalıştığını anlayabilirsiniz.

Anıl bey bende saklama kabında beslıorum kapluslarımı bn dik koyuyorum ama benım saklama kabım 7o lıtre yan koyabılırsınız bır sorun olucagını pek zannetmıyorum...

ısıtıcının üstüne çok çıkıyorlar zararı olmaz dmi.Birde kuru alanın üstüne hiç çıkmadılar :D

Benimkiler bazen ısıtıcın üzerinde uyuyorlar. Isıtıcı düşük bir sıcaklıkta suyu ısıttığı için zararı olmaz.

Eğer kuru alan lambanız var ise 1-2 hafta içinde kuru alana alışacaklardır. Genelde odada insan varken ilk başlarda çıkmazlar.

Kuru alan lambam yok amsa lambam var

Masa lambasını kuru alan lambası olarak kullanabilirsiniz zaten :)

Kuru alan lambasından kastım kuru alana 10-15cm uzakta duran herhangi bir masa lambası, asma lamba ya da benzeri.. Yani kuru alanınız ısınsın ki kaplumbağalar çıksın. Sadece ışık yeterli olmaz. O yüzden ısı veren eski tip ampüllerden koymanız gerekir. Enerji tasaruflu beyaz ampuller ısı vermez.

Peki Teşekkürler

Kaliteli bir ürün aldıysan yan yerleştir bir sorun olmaz diye düşünüyorum yanlız ısıtıcının içinde manyetik bir sistem var yan koyucaksan derecelerin gözüktüğü yazı yukarı baksın o zaman manyetiktte yukarı doğru olur (benim ısıtıcım öyle ).

Geri