Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

3 aydır yemek yemiyor

Kübra Nergiz

Yeni Üye
Su kaplumbagam 2 buçuk yıldır benimle bebekken sahiplenmistim tatile giderken 3 günlüğüne arkadaşıma bırakmıştım döndükten sonra bir anda hastandi uzun süredir yemek yemiyor hareket etmiyor kıpırdamıyor. Öncesinde çok hareketli ve yerinde durmazken şuan tepkisiz yatıyor ölmesinden korkuyorum mavi su aldım göz damlası aldım sevdiği yemekleri verdim ama asla yemiyor ne yapabilirim

3 ay bayağı bir zaman.

Hayvan kabuk boyu kaç cm?

Akvaryumda ekipman neler var? Kuru alan, su ısıtıcı ısıtma lambası...

Hayvanda iştahsızlık ve halsizlik harici nefes alırken zorlanma, hırıltı, başını ileri atarak nefes alma var mı?

Göz kapaklarını açıyor mu?

Su içmesi için suya bırakıyor musunuz? Sudayken yatık vaziyette mi duruyor?

Haslanmis yumurta beyazi, balik, haslanmis tavuk vb rendeleyin. Enjektorun igne kismini cikartip, hayvanin agzini acmasini saglayarak bu sekilde sivi ile besleyin.

Benim kaplumbagamda baska bir sorun olup yiyemediginde, Veteriner onerisi ile bu sekilde yapmistik. Yoksa kas kaybi vs olur ve ic organlar da gider. Acilen bu sekilde beslemeniz lazim.

Geri