Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

4 Günlüğüne Şehir Dışına Çıkıyorum Ne Yapmalıyım ?

leonnnn

Yeni Üye
Arkadaşlar, 4 günlüğüne şehir dışını cıkmam zorundayım bu sebeple ;
1) Acaba kaplumbağalarımı bir arkadasıma mı bıraksam (bu durumda akvaryum ve ekıpmanları cok agır olacakları ıcın sadece plastık bır kapla bırakmakmak zorundayım)
2) 1 hafta yem yemeden kalabildiklerini okumustum, bıraksam evde tek baslarına bir problem olur mu size göre.
3) suya cok fazla yem atıp gidersem(bana kalırsa 1 saatte hepsını yerler gibime geliyor)
4) canlı su bıtkısı alsam

sizce hangi yolu secmelıyım, yardımcı olan kaplumbağa dostlarına şimdiden teşekkur ederim :)

işte sorunda tam burada başlıyor.
Benim tavsiyem (tabi ki şimdi yapamazsınız ama) ışıklandırma sistemi için zaman ayarlı piriz ve otomatik yemleme makinesi. 1 haftadan uzun sürmeyecek yolculuklar için bence uygun eğer 1 haftadan uzun sürecekse su buharlaşmasından dolayı sorunlar çıkabilir diye düşünüyorum.

Isıtıcı, plastik kap ve yemleriyle birlikte bir arkadaşınıza verin. En mantıklı ve pratik çözüm bu olacaktır. Ayrıca 4 gün ısıtıcılı bir şekilde düzgün yemlenerek her kapta sorunsuzca yaşarlar. Siz de strese girmemiş olursunuz. Diye düşünüyorum...Malumat...

Bence 4 gün için düzen bozmaya gerek yok.
İçine saz, su mercimeği, marul, roka gibi yeşilliklerden atarsanız siz gelene kadar idare edeceklerdir.
Benim kısa süre evden ayrıldığım zaman kullandığım yöntem bu.

Bence yemleme makınası ve zencefı'ın dedıgı gıbı yesıllık ıle kaplusunuz 1 hafta rahatca yasar.Kuru alan lambasına gelırsek de 1 hafta kuru alan lambasız bır sey olcagını sanmıyorum.(Telefondan yazıyorum hatalar ıcın ozur dılerlm)

Anlıyorum. Acaba nasıl bir otomatik bir yem makinası almam lazım, tavsiye etiğiniz var mı ?

mailto:/urun_detay.aspx?kat=253&urn=9567

bu sekilde bir ürünü tavsiye edermisiniz ?

Daha önce kullanmadım böyle bir ürün.Ama işinize yarayabilir.

Bu ürün günlük otomatik yemleme için diye tahmin ediyorum, 4 gün üst üste yemliyecek bir şeye benzemiyor gibi. dijital olanları var onlarında fiyatı 2 katı..

zencefile katılıyorum.. otomatik yemleme aletini almanıza gerek yok bana sorarsanız hem masraf hemde gereksiz..

Kaplumbağa besleyen bir tanıdığın varsa verebilirsin yoksa eğer içine fazla yem atıp yemesini sağlayabilirsin kaplumbağalar açlığa dayanıklı hayvanlardır. Önceden tüm yemleri yeseler bile tokluk hissedecekler ve hemen acıkmayacaklardır.

Geri