Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

6 günlük kediler annesiz kaldı...lütfen yardım

pdwmn

Bronz 5 Üye
arkadaşlar...
anne kedimiz kayıp
3 tane 6 günlük yavrumuz var...
tavan arasındaydılar. annelerinin gelmediğini fark edince indirdik. çok üşümüşler. onları sardık ısıttık. Şırınga ile beslemeye çalıştık. ama çok küçükler tam olarak beslenemediler. Biberonu şu anda sipariş versem 4 güne gelir. Artvin'deyim burada bulmam çok zor.
Nasıl bakabilirim.
Ne yemeliler. Biberon gelene kadar ne önerirsiniz.

Cvp: 6 günlük kediler annesiz kaldı...lütfen yardım

Pet shop'ta özel biberonlar var. Fakat annesi emzirmediği için süt içmeyi öğrenememiş. Gelişimleri için desteklemeniz lazım özel ANNE SÜTLERİYLE.(Nerede satıldıklarını bilmiyorum. Fakat köpeğimi götürdüğüm veterinerde vardı.Anne sütü içemeyen yavrular için.)
Şimdilik pamuğu süte bandırım ağzına sürebilirsiniz. Yada dediğim gibi pet shoptan biberon alıcaksınız. Kesinlikle fazla vermeyin. Ve gaz sıkışmasından ölüyor yavru kediler. Onun için karnına masaj yapıcaksınız.

Yada burnunu süte batırın. Burnunu yalayarak süt tadını alıcak ve alışacaktir. Ayrica tarif vereyim size :)
Bir çay bardağına yarı süt yarı su içinede bal koyun :) Şırınga yada özel biberonla içirin :)

Eczaneden burun yada göz damlalığı da alabilirsiniz. Ben daha önce bu şekilde terkedilmiş yavrulara süt içirdim.

Acilen eczaneden bir sıcak su torbası alın ve içine çok sıcak olmayan ılık su koyun.
Sıcak su torbasını havluya sarıp kedilerin altına yerleştirin.
Onlar için sıcaklık çok çok önemli.
Kesinlikle ve kesinlikle veterinerden kedi sütü tozu almanız gerekiyor. Sakın inek sütü vermeyin. Eğer bulunduğunuz yerde veteriner yoksa mecburen inek sütünü 1/3 oranında sulandırıp içine 3 kesme şeker ile 1 adet yumurta ilave edip(bir biberon için) kedilere içirebilirsiniz.
kedileri üç saatte bir beslemeniz gerekiyor, Çiğdem Hanım. Gözleri açılmazsa ılık çaya bandırılmış pamukla silin, 1 haftadan sonra.
Tuvaletlerini yapmaları için anneleri genital bölgelerini ve karınlarını yaladığından sizinde tuvalet yaptırtabilmeniz için genital bölgelerini ılık pamukla silmeniz gerekiyor(zeytinyağına bandırılmış pamuk çok daha iyi olur)
Gazını çıkartmak için omzunuza nazik hareketlerle çıkarın ve sırtına çok hafif vurun, masaj yapın.
Yavru kedi bakımı zordur. Dediklerimi 2 hafta tekrarlayın Çiğdem Hanım.
Şimdiden kolay gelsin...

Bilgi için çok teşekkürler
1. Kaç ml'ye 3 şeker ve yumurta koymamız gerekiyor.
2. Pamuğu ılık zeytin yağına batırıp daha sonra masaj yapacağız, doğru mu anlamışım.
Yavrulardan biri güçül, diğerleri ise zayıf. Özellikle birinin durumu oldukça kötü. onun güçlenmesi için yapabileceğim birşey var mı?
Biberon ve süt tozunu bir arkadaştan almasını istedim. 2 güne elimde olabilir, bulabilirse.

500 ml'e koyabilirsiniz.
Önce masaj yapıp, sonra genital organını pamukla silmelisiniz. (masajı süt verdikten sonra da yapmanız rahatsızlık duymalarını engelleyecektir. Tıpkı bebekler gibi)
Zayıf olanı sıcak tutun, dediğim gibi üç saatte bir süt verin sanırım yapılacak başka bir şey yok sonuçta annesi gibi olamazsınız.
Kedi sütü tozu onlar için çok iyi olur.
Umarım yavrular hayata tutunabilirler.

iki yavruyu kaybettik.... kaldı bir...

Başınız sağolsun :59: Yazık..

Geri