Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

6 Kaplumbağa çok gelir mi 200 litreye

_Emre___

Bordo Bereli
2 gün önce pet shopta 1 tane kaplumbağa vardı ısıtıcısı yoktu tek başına ufacık bir akvaryumdaydı su seviyesi azdı kuru alanı yoktu suyun içinde kalmıştı uyuyordu o an onu almak geldi içimden ama akvaryum gittikce çoğalıyor canlılar 6 kaplumbağaya 200 litre akvaryumum yeterli mi
şunu belirtiyim
BÜYÜDÜKLERİNDE ASLA VE ASLA KİMSEYE VERMEYECEĞİM..
Gerekirse 600 litrelik bir tank alırım genede vermem fakat sıkıntıya girdim şu an 6 kaplumbağa için uygun mu ? :(

Cvp: 6 Kaplumbağa çok gelir mi 200 litreye

ufakken bence yeterli,bnm tospikler 3-4 cm falan belkide 5 tir :D
saklama kabında bakıyorum şuan onlara,20 25 litre suyun içinde kayboluyo hayvanlar nerdeyse,ama bir 10 15 cm olduklarında imkanı yok yetmez,ust uste biner dışarı kaçarlar :D
Aynen genelde pet shoptakiler hiç özen göstermiyor.Benim kaplumbağalarımı aldıgım yerdede,ne kuru alan vardı ne ısıtıcı.Kaplumbağaların yanındaki akvaryumun ıcınde lepistesler vardı,yalan değil bak sallamıyorumda,saydım 10 a yakın ölü lepistes vardı nerdeyse,bian düşündum acaba bu adam,petshopculuk yapıyorum ayağına uyuşturucu madde falanmı satıyo diye,tabiri caizse adamda at hırsızı gibi bi tip vardı resmen.İnternetten bir iki ay hayvanları araştıran birisi onlardan daha çok bilgiye sahip olur eminim,hıyar yetiştirir gibi hayvan bakıyolar,suyunu koyuyo o kadar.

At hırsızı benim laf :D pet shopa söylemiştim bu sözüde at hırsızı gibisin ne hayvanlarla ilgileniyorsun ne kuşlarla diye beni kovmuştu bidahada gitmemiştim ama bu kapluşu almam lazım benimkiler 6 aydır benimleler yaklaşık 5 tane var 5'inin kabuk boyu
6 CM
6,5 CM
7 CM
5,5 CM
4,5 CM
YENİ GELECEK OLANIN
6 Cm :) inşallah sağlıklıdır sağlıklı değilse tedavi ederim öyle koyarım tanka

Cvp: Cvp: 6 Kaplumbağa çok gelir mi 200 litreye

_Emre___' Alıntı:
At hırsızı benim laf :D pet shopa söylemiştim bu sözüde at hırsızı gibisin ne hayvanlarla ilgileniyorsun ne kuşlarla diye beni kovmuştu bidahada gitmemiştim ama bu kapluşu almam lazım benimkiler 6 aydır benimleler yaklaşık 5 tane var 5'inin kabuk boyu
6 CM
6,5 CM
7 CM
5,5 CM
4,5 CM
YENİ GELECEK OLANIN
6 Cm :) inşallah sağlıklıdır sağlıklı değilse tedavi ederim öyle koyarım tanka

600 litrelik bir akvaryum yaptırıcam ilerde diyorsun,şayet böyle birşey yaptırırsan hiçbir sorun olmaz bence,hatta 700 yaptır sen arada sende yüzersin :D

Zaten yazın sıcaklayınca içine atlamayı düşünüyorum yüzmeye bekleriz :D

beyler ufacık birşey söylemek istiyorum pratikle teorik uyuşmazlar 600 ltreyi ne

koybilecek yer bulursun ne temizleyebilirsin onun cmları zamanla esneme yapacağı için kuşak çekmek zorunda kalırsın ve bunlar gibi bilimum şeyler

6 kplumbağa katiyen herşey içi n çooooook fazla bir rakam keşke almasaydın o kadar kapluş.....

Cvp: Cvp: 6 Kaplumbağa çok gelir mi 200 litreye

_Emre___' Alıntı:
Zaten yazın sıcaklayınca içine atlamayı düşünüyorum yüzmeye bekleriz :D

mutlaka aklımda bulundurucam bunu :D

n1clos4' Alıntı:
beyler ufacık birşey söylemek istiyorum pratikle teorik uyuşmazlar 600 ltreyi ne

koybilecek yer bulursun ne temizleyebilirsin onun cmları zamanla esneme yapacağı için kuşak çekmek zorunda kalırsın ve bunlar gibi bilimum şeyler

6 kplumbağa katiyen herşey içi n çooooook fazla bir rakam keşke almasaydın o kadar kapluş.....

şaka bi yana doğru söylüyosun aslında van gölü gibi akvaryum :D bayağa bir zor olur.

Ama bahçe varsa veya evin içinde müsait bir yer varsa,tuğlalarla fln sonrada beton döküp fln havuz tarzı bir yer yapma imkanın varsa anca o kurtarır seni :)
yada 2 ayrı akvaryumda bakabilirsin 300-300
yada imkanın yoksa bir kaç tanesini sahiplendir,sahibinden.com'a koy ilan yada ne biliyim arkadaşlarını ikna et onlara ver baksınlar falan,yapıcaksın artık bişeyler :)

bu arada
elektrik elektronik mühendisi yazıyor mesleğinizde,bnde endüstrik meslek elektrik bölümü son sınıfım,dikey geçiş yapcam,tavsiye ettiğiniz alan/bölüm varmı ?

Radyo ve televizyon birde biyomedikal var aklımda bunlar hakkınızda bilginiz/düşünceniz varmı ?

Hayır esneme yapmaz :) 6 yıl dayanır yaptırmayacağım çünkü cam kalınlığı olacak sonuçta pet shoptan alacağım satılıyordu görmüştüm.

Geri