Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

6 Sene Önce evimin bahçesinde Buldum Besliyorum

kaan15988

Yeni Üye
[attachment=2273]Şuayibi 6 sene once evimin bahçesinde buldum daha onceden su kaplumbagsı beslediğim için su kaplumbagsı oldugunu anladım yolunu kaybetmiş bir arkadaş evimin 100 km yakınındada dere tatlı su olmadıgı için biryerden firar ettiğini düşündüm 6 senedir besliyorum saglıklı güçlü bir hayvan ama büyümüyor max boyut bumu ve besin değeri yuksek kaliteli canlı cansız yemlerle besledim kalamar karides (mamun yengec sulinez Canlı ) Kıymak tavuk Daha buyurmu ve cinsiyeti tahminlerime gore erkek Buna Nasıl bir dişi bulabilirim Normal akvaryum dişisi ile ciftleşirmi ? 
Ve Şuayip 6 senelik arkadaşım 
mailto:/bYW1Nd.jpg
mailto:/rR74A7.jpg
mailto:/jjoMEr.jpg
mailto:/a06QJQ.jpg
mailto:/WEdv28.jpg
mailto:/MWrG91.jpg

Benimki ile aynı boyda. Doğada daha büyük olanları var. Ancak ev ortamında daha önce bakımsız koşullarda bakılanlar gelişim olarak biraz daha geri kalıyor. Gördüğüm kadarıyla zaten erişkin olduğu için bundan sonra bayağı yavaş büyür. 10 yılda 2 cm gibi. Gayet sağlıklı gözüküyor. Yaşam ortamı Nasıl?

Besin olarak sera Vital, sera raffy p ve jbl agil yemleri de menüde olsun.

Bu arada bu tür daha ürkektir. Çiftleşme konusu ev ortamında olmayabilir. Şartları sağlamakta bir o kadar güç.

Cvp: 6 Sene Önce evimin bahçesinde Buldum Besliyorum

Genelde plastron dişilerde düz,erkeklerde az çok içe doğru çökmüş durumdadır.Kuyrukta anal delik,plastronun posterior kenarına dişilerde daha yakındır.Diğer bir deyişle, kuyruk uzatıldığında ana delik kabuk dışında kalmaktadır.
Bu tanıma göre canlı erkek.Cinsel erginliğini de yaşı itibariyle büyük ihtimalle tamamlamıştır.Normal akvaryum dişisi ile tabir edilen canlı Red Eared Slider ise bu mümkün değil.Aynı tür canlı olması olması gerek.Karapas deseni ve plastron şekillenmesine göre Mauremys Rivulata olduğunu düşünüyorum ki Çizgili Kaplumbağa'nın altı türlerindendir.

Geri