Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ACİL - RAŞİTİZM VE GÖZÜNÜ AÇAMIYOR

Dino

Bronz 3 Üye
Kaplumbağamın kardeşini almak için petshopa gittim. Kardeşi alınmamıştı bende alayım dedim. Orda küçük boy plastik akvaryumda bakılıyordu. Akvaryumda su ve mama yoktu, 3 kaplumbağa vardı. Petshopcu adam sanki oyuncakmış gibi hayvanı kutuya fırlattı ve bir kutuda bana verdi. Hayvanı görmek için petshop kapısının önünde kutuyu açtım, kaplumbağanın tek gözü kapalıydı sarı bir şey vardı ve kabuğu aşırı yumuşaktı, esnekti. Raşitizm olmuş. Kaplumbağayı değiştirmedim çünkü orada bırakırsam ölürdü bende onu alıp eve geldim. Akvaryumunu hazırladım bol bol yem koydum ama aldığımdan beri hiç hareket etmiyor, patisini tutuyorum tepki vermiyor.. Gözündeki sarı şey gitti ama bu sefer 2 gözü de kapalı ve açmıyor. Acaba öldü mü dedim ama sudan baloncuk çıktı. Ne yapacağım, ne tedavisi uygulamalıyım? İştahı yok, raşitizm var. Bunları yazarken gittim baktım yüzmeye başlamış gözlerini de açmış sayılır ama tam açmamış. Mamasını da yememiş ama en azından yüzüyor. Evde devit var genta var nasıl tedaviye başlamalıyım? Ne yapmam lazım?

Petshopçular için hayvanlar satılacak maldır. Çoğu önemsemez. Anlayışları hayvan ölsün gelsin bir daha alsın üstüne kurulu.

Hayvan büyümesin diye aç bırakırlar hayvanlar haliyle gıdasız vitaminsiz, mineralsiz kalır.

Hayvanın önden baş dışarıda, gözleri görülecek şekilde ve tepeden komple resimlerini çekip atın.

Kabuk boyu kaç cm?

Hayvanı akvaryuma emsal su ile yıkadınız değil mi? Doğrudan akvaryuma atmayın. Bulaşıcı bir durumu olabilir.

Genel vitamin var mı?

Hayvanı yemesi için fazla zorlamayın. Hayvanın sindirim ve boşaltım sistemi henüz aktif değildir. Yediği kadar. Günde 3 öğün yapabilirsiniz. 1 hafta 10 gün kadar. Kabızlık yaşayabilir.

Su ısıtıcı ve lamba metabolizmasını hareketlendirir. Hayvan biraz toparlar. Yarın daha iyi netice alırız.

Hayvanı akvaryuma emsal su ile yıkadınız değil mi? Doğrudan akvaryuma atmayın. Bulaşıcı bir durumu olabilir.

Genel vitamin var mı?

Hayvanı yemesi için fazla zorlamayın. Hayvanın sindirim ve boşaltım sistemi henüz aktif değildir. Yediği kadar. Günde 3 öğün yapabilirsiniz. 1 hafta 10 gün kadar. Kabızlık yaşayabilir.

Su ısıtıcı ve lamba metabolizmasını hareketlendirir. Hayvan biraz toparlar. Yarın daha iyi netice alırız.
biraz kabuğunu ıslamıştım sonra koydum akvaryuma. tor-axol damlattığım stick yemden 1 tanesini yemiş. deviti nasıl uygulamam lazım

tamam çeker atarım. devit nasıl uygulayayım?

fotoğrafı atamıyorum. bilgisayardan yazdığım için fotoğraflarda telefondan çekip whatsapdan kendime atıyordum bilgisayardan da whatsap ı açıp indiriyordum ama whatsap açılmıyor. yarın falan atmayı denerim. kabuk çok yumuşak

Hayvanı görmediğim için bilmiyorum ama 2 gün günde 1 damla verin. Yeme yada ağızdan.

Gentayı da sabah akşam bir damla yapalım. Üşütme ihtimaline karşı. 3 gün uygulayın.

Tor axol vitamini devitten sonra 3 gün günde 1 damla uygulayın. Bu mineral ve diğer vitamin eksikliklerini karşılamak için.

Sonra durumuna bakalım.

Cevap yaz kutucuğundaki resim şekline basınca yükleyebilirsiniz bende çalışmıyor. Telefon kaynaklı sanırım.

Birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin. Raşitizm varsa gagası yumuşaktır sert yemleri ısıramaz.

Hayvanı görmediğim için bilmiyorum ama 2 gün günde 1 damla verin. Yeme yada ağızdan.

Gentayı da sabah akşam bir damla yapalım. Üşütme ihtimaline karşı. 3 gün uygulayın.

Tor axol vitamini devitten sonra 3 gün günde 1 damla uygulayın. Bu mineral ve diğer vitamin eksikliklerini karşılamak için.

Sonra durumuna bakalım.

Cevap yaz kutucuğundaki resim şekline basınca yükleyebilirsiniz bende çalışmıyor. Telefon kaynaklı sanırım.
tamam uygularım bunları

Resimleri sonra atarsınız.

Geri