Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagamın kabugunda beyaz leke var

irem29701

Yeni Üye
Kaplumbağam 5 yaşında kabuğunun belli bir kısmı beyazladı yuvarlak halde ne yapabilirim ve veterinere götürmem lazım ne ile taşıyabilirim

Foruma hoşgeldiniz.

Hekime götürmeye gerek yok.

Hayvanın resmini çekip atın.

Kabuk boyu kaç cm?

Isıtma lambası su ısıtıcı var mı?

Izmirde yaşıyorum kışın ısıtıcı oluyor ama şuan da yok 20 25 cm arası şuan alanı dar biliyorum ama çok yakında akvaryumunu değiştireceğim
20230615_004559.jpg

Foruma hoşgeldiniz.

Hekime götürmeye gerek yok.

Hayvanın resmini çekip atın.

Kabuk boyu kaç cm?

Isıtma lambası su ısıtıcı var mı?
Merhaba cevap yazdım ama görmediniz kötü birseydir diye endişeleniyorum bakabilirmisiniz rica etsem

Su dışında kurutup çekin ne olduğunu göremiyorum.

Başı dışarıda önden de çekin. Göz kulak enfeksiyonu var mı bakayım.

Bu akvaryum ancak karantina akvaryumu olur. Doğrudan ömürlük akvaryum lazım.

Isıtma lambanızda yok hayvanın kuru alanı da; kabuktaki durum ne ise bunların olmamasından kaynaklı.

Bir an önce hayvana akvaryum almanız lazım.

100*50*60h ve 10 mm cam kalınlığında bir akvaryum olacak.

Bu konudaki gibi,

Lamba konusunda burada bilgi verdim.

Su ısıtıcı çalışmayacak kadar sıcaklık olduğunda çıkarılabilir. Ama bu akvaryumda havaya kaldırma riski var çalışırken hava ile temas ederse patlar.

Son düzenleme:
Gammarus için hayvan büyük. Başka yemleri var mı? Varsa markaları nedir?

Su dışında kurutup çekin ne olduğunu göremiyorum.

Başı dışarıda önden de çekin. Göz kulak enfeksiyonu var mı bakayım.

Bu akvaryum ancak karantina akvaryumu olur. Doğrudan ömürlük akvaryum lazım.

Isıtma lambanızda yok hayvanın kuru alanı da; kabuktaki durum ne ise bunların olmamasından kaynaklı.

Bir an önce hayvana akvaryum almanız lazım.

100*50*60h ve 10 mm cam kalınlığında bir akvaryum olacak.

Bu konudaki gibi,

Lamba konusunda burada bilgi verdim.

Su ısıtıcı çalışmayacak kadar sıcaklık olduğunda çıkarılabilir. Ama bu akvaryumda havaya kaldırma riski var çalışırken hava ile temas ederse patlar.

Kabuğa müdahale ettiniz mi? Kendi kendine mi oldu?

Yemler neler?

Kabuğa müdahale ettiniz mi? Kendi kendine mi oldu?

Yemler neler?
Kabuğu kendi kendine oldu yani haftada bir gün fırçasıyla fırçalıyorum geçen aylarda kabuk attı bir anda böyle oldu suyunu değiştirirken fark ettik, sadece gammarus var ne önerirsiniz yem olarak

Kabuğa fırça uygulamayın çok yoğun kir ve mantar durumunda uygulanır onun harici hayvan için stres kaynağıdır.

Mantar ihtimaline karşı kabuğu kurutup bir kereliğine baticon sürün ve yarım saat kuru yerde bekletin. Kalanı peçete ile silip akvaryuma alın.

Aktardan kantaron yağı alın. Baticon gibi aynı şekilde kulak pamuğu ile o bölgeye yedirip yarım saat bekletin. Kalanı silip akvaryuma alın. Haftada iki kez uygulama yeterli. Bunun harici kabuğa başka işlem yapmayın.

Pigment doku oluşumunu tamamlamadan kabuk sıyrılmış. Zamanla düzelir.

Gammarusu bitince bırakın. Tetra reptomin, tropical biorept W ve dajana gammarus sticks yemi alın. Bu stick formda yem.

Kabuğa fırça uygulamayın çok yoğun kir ve mantar durumunda uygulanır onun harici hayvan için stres kaynağıdır.

Mantar ihtimaline karşı kabuğu kurutup bir kereliğine baticon sürün ve yarım saat kuru yerde bekletin. Kalanı peçete ile silip akvaryuma alın.

Aktardan kantaron yağı alın. Baticon gibi aynı şekilde kulak pamuğu ile o bölgeye yedirip yarım saat bekletin. Kalanı silip akvaryuma alın. Haftada iki kez uygulama yeterli. Bunun harici kabuğa başka işlem yapmayın.

Pigment doku oluşumunu tamamlamadan kabuk sıyrılmış. Zamanla düzelir.
Çok teşekkürler uygulayacağım

Geri