Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

70 litrelik bir akvaryum için 100 watlık bir ısıtıcı yeterli olur mu ?

ceviz

Bronz 2 Üye
markası rs electrical modeli rs-149 çelik ısıtıcı

Cvp: 70 litrelik bir akvaryum için 100 watlık bir ısıtıcı yeterli olur mu ?

70 L için 100 Watt yeterli olacaktır (ev sıcaklığını 20-22 olarak düşündüm)

ancak rs electric pek iyi bir marka değil, bütçe sıkıntınız yoksa daha iyi markalara yönelin derim, forumun ısıtıcılar kısmında bol miktarda bilgi mevcut.

ne yönden iyi bi marka değil biraz daha açıklar mısınız ev sıcaklığı biraz daha yüksektir galiba

Bu ürünler rezistanslı oldukları için kolaylıkla bozulabilirler. Bu açıdan daha kaliteli ürünlerin ömürleri uzun olacaktır. Bu ısıtıcı 2 sene sonra bozulabilir ama daha pahalıya aldığınız kaliteli bir ısıtıcı ömür boyu çalışacaktır.

Ayrıca ortalama kaloriferli bir evde 1 litre suyu ısıtmak için gerekli güç 1 watttır buradan hesaplayabilirsiniz.

adını duyurmuş bir marka değil anlamında söyledim, açarsak:

termostatları genelde yanlış oluyor (yoksa hep bana mı rast geldi bilemiyorum) sıcaklık değerini 22 işaretlememe rağmen 29'a çıktığı oluyor.

bazen insanlık hatası akvaryumu temizlerken su seviyesini düşürüyoruz, ısıtıcı hemen patlayıveriyor, diğer markalarda emniyet daha üst seviyelerde,

ek olarak örneğin sera marka ısıtıcıların boyu ufacık, yer yönünden oldukça avantaj sağlıyorlar.

teşekkürler çokta kötü dildir herhalde şimdi değiştiremem ama ileride değiştirmeye çalışırım

elbette iş görmez değil 1-2 sene idare eder bu boyuttaki bir akvaryumu, yalnız bir de termometre kullanın dediğim gibi verdiği ısıya güven olmaz.

teşekkürler

En iyi marka bnce Eheim. 1 seneyi aşkındır kullanıyorum. Çok sağlam bir camı var ve harika ısıtıyor.

özel mesaj çalışmadığı için burdan yazıyorum kusura bakmayın emronyus msn açabilirmisin ?

Geri