Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Acaba hastalanırmı?

banyoterligi

Bordo Bereli
Kaplumbağam "Hakkı" kuru alanın bir kısmına cıkıyor (sulu bölge) orda dinleniyor. Kurulandıgını gormedim. Acaba hasta olurmu? Su sabt 28 C

kuru alanda ampul mevcut mu ve de33 derece olmalı eğer dediklerim mevcutsa çıkmamasının sebebi daha alışmamiş olabilir

Cvp: Acaba hastalanırmı?

Kuru alan sıcaklığını ölçtün mü Mert. Yeterli ısı mevcut mu?

Ölçmedim. Lamba da alamadım. Heryer kapalıydı bayram dolayısıyla. Yarın açarlar umuduyla koçtaşa falan bakıcam lamba için. Kuru alanını da yarın plastik eldiven alıp düzeltmeye çalışıcam.Elmde kesik olduğundan suyla temas etmesin diye.

Sabah uyandığımda kuru alanın kuru bölgesindeydi. Ama normalde ıslak bölgede kalıyor. Birde şimdiden Emre abi elimden yemeye alıştı sıpa ve baya obur bişey her dakka yem istiyo :)

Açıkası hastalanmasın diye ısıtıcı devamlı calısıyor. Su 28 C hep.

ısıtıcı zaten 24 saat fiste kalması gerekir termostatı sayesinde su 28 derece olunca kendi kapanır 28 dereceden düşünce tekrar çalışır

Pek ilgilenemedim yazılanlarla. Mert, kuru alan ampulünü evdekilerden birini sökerek sağlayabilrdin. Kuru alana pek çıkmak istememesi ısınma lambası olmadığından da olabilir. Hatta pek çıkmaması onun için iyi de olmuş. Şu an edindin mi lambayı?

Yemi elinden yemesi iyi. Yavaş yavaş ortama alışıyordur.

Geri