Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Acemi anne

Fantagirro

Yeni Üye
Merhaba ☀️ ben bir kaç ay önce bir tospik sahiplendim plastik kapta kalıyor oğluşum. Çok küçük değil tam yaşından emin değilim bugün de sanırım çok minik bir tane daha aldım. İnternetren bulduğum bilgilerle bakmaya çalışıyorum. Bazen çok hareketli bazen çok durgun. Isıtıcı yok evinde ama oda sıcaklığım hep yüksektir. 30 derece civarının altına inmez. Acaba üşüdüğünden mi kıpırdamıyor?

Öncelikle hoşgeldin
İlk olarak plastik kapta bakman yanlış akvaryum alman lazım 2 kaplumbağa olması neredeyse hareket edecek yer kalmaz
Kabuk boyları ne kadar? Emsal mi?

Öncelikle hoşgeldin
İlk olarak plastik kapta bakman yanlış akvaryum alman lazım 2 kaplumbağa olması neredeyse hareket edecek yer kalmaz
Kabuk boyları ne kadar? Emsal mi?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 23
Boyları ne kadar bilemiyorum akvaryum aldım ama gelmedi daha ilk kaplumbagayı alırken bu kaptan vermişlerdi ama internetten bu kapların iyi olmadığını okuyunca cam akvaryumsipariş ettim. Minik olanı bugun aldım orda fırfır yüzüyordu ama evde dondu kaldı korktum bende. Ordaki su baya sıcaktı havuzdan kendim aldığım için biliyorum azıcık ılıtıp su yaptım ama yanıyorlar diye korkuyorum bu seferde bebeklere olduğu gibi azıcık ılık su yaptım

Kap çok küçük aralarında çok boyut farkı var büyük olan saldırır ve türleri de farklı. Ayrı kaplara alman lazım

Biri kırmızı yanaklı su kaplumbağası diğeri çizgili dere kaplumbağası

Kap çok küçük aralarında çok boyut farkı var büyük olan saldırır ve türleri de farklı. Ayrı kaplara alman lazım
Özellikle sordum birlikte yaşarlar dedi akvaryumcu. Saldırmadı birlikte oturuyorlar hatta ama korkmaya başladım üşüdüklerinden mi birbirlerine sokuluyorlar. Ilık su yapınca daha hareketli oldular. Küçüğü hele hepten kapnmıştı biraz önce

Aynı tür olsalar bile büyük kaplumbağalar küçüklere saldırabilir

Yavruyu iade edin. Çizgili dere kaplumbağası uysal olsa da onu öldürme riski var. Büyük res olsaydı şu an ölmüşte olabilirdi.

Yaşam ortamları farklıdır.

Bu konuyu inceleyin. Genel itibariyle sistem gereklilikleri benzerdir. Yalnız çizgililerde 3 mm'lik dere kumu kullanılır. Bu hayvanlar kendilerini kuma gömer. Su ısı değeri 26-27; kuru alan 31 derece olur.

Sistemi en kısa sürede halleştirin. Hayvan için o kap eziyettir.

Burada sormadan birşey almayın. Petshoplar gereksiz şeyleri satmasınlar.

Yok burayı yeni buldum forumlarda yazanları hep okumaya çalışıyorum. Ama şuan çok üzüldüm ikisini de bırakmak istemiyorum. Geri verirsem bişi yaparlar belki böyle bakabilirim akvaryumu alınca daha ıyı olur dıye düşünüyorum. Ama ufak olanı üşüdüğünden mi kıpırdamaz hale geliyor ne dersiniz

Yeni bir ortama giren hayvan bir süre tedirginlik yaşar. Emsal boyda bir sürü hayvan varken onlardan ayrı tanımadığı bir yere geldi. Birde karşısında kocaman bir kaplumbağa var. Bir süre iştahsızlıkta gösterebilir.

Kabı kalorifere yakın bir yere koyun. Ortam ısısı bir parça iyi olur.

Lamba işini en kısa sürede halledin o önemli. Hayvanlar hastalanmasın.

IMG_20200529_222041.jpg

IMG_20200229_214826.jpg

IMG_20200229_214658.jpg

Bu 25 watt olanın 60 wattlığını alacaksınız şekli görün diye koydum resmi. Soft ampul tercih sebebi.

Son düzenleme:
Yeni bir ortama giren hayvan bir süre tedirginlik yaşar. Emsal boyda bir sürü hayvan varken onlardan ayrı tanımadığı bir yere geldi. Birde karşısında kocaman bir kaplumbağa var. Bir süre iştahsızlıkta gösterebilir.

Kabı kalorifere yakın bir yere koyun. Ortam ısısı bir parça iyi olur.

Lamba işini en kısa sürede halledin o önemli. Hayvanlar hastalanmasın.

Ekli dosyayı görüntüle 3303

Ekli dosyayı görüntüle 3304

Ekli dosyayı görüntüle 3305

Bu 25 watt olanın 60 wattlığını alacaksınız şekli görün diye koydum resmi. Soft ampul tercih sebebi.
Çok saolun hemen halledicem lambayı ılık su koymuştum kalorifere yakına alırım şimdi onları iyi anlaşıyırlar şimdilik

Merhaba ☀️ ben bir kaç ay önce bir tospik sahiplendim plastik kapta kalıyor oğluşum. Çok küçük değil tam yaşından emin değilim bugün de sanırım çok minik bir tane daha aldım. İnternetren bulduğum bilgilerle bakmaya çalışıyorum. Bazen çok hareketli bazen çok durgun. Isıtıcı yok evinde ama oda sıcaklığım hep yüksektir. 30 derece civarının altına inmez. Acaba üşüdüğünden mi kıpırdamıyor?
mesela bende sizin gibi yeni bir kaplumbagaya bakmaya basladim sogukda altbağasinin rengi değişmis.cunku ekipmanlarim hic yok

mesela bende sizin gibi yeni bir kaplumbagaya bakmaya basladim sogukda altbağasinin rengi değişmis.cunku ekipmanlarim hic yok
Ben de yavaş yavaş öğreniyorum ılık su koymaya başladım oda sıcaklığımı da düşük tutmuyorum bi de arkadaş söyledi kalorifere de yakın koydum mutlular şuan

Merhaba ???? anlaşamazlar demişlerdi ama sanki mutlu gibiler böyle oturuyorlar üşüdükleri için kanka mı oldular ondan da emin değilim ama kimse birbirine bişi yapmadı beraber yüzüyorlar arada da bu iyi bişi değil mi

Geri