Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum, ekipman vs gerekli malzemeler

Tekrardan merhaba Cem Bey,
Ben biraz ekipmanları araştırdım dış filtre olarak söylediğiniz en iyisi gibi duruyor o yüzden tavsiyenize uyacağım. Fakat Tetra Ht-200 200w Isıtıcı nasıldır? Jbl'in muadili olabilir mi? Ve silis kum olmazsa olmaz mıdır? Akvaryumu temizlerken nasıl kumu ayrıştıracağız o kafama takıldı.
Isıtıcı lamba, termometre, iç filtre önerileri de yapabilir misiniz?

Tekrardan merhaba Cem Bey,
Ben biraz ekipmanları araştırdım dış filtre olarak söylediğiniz en iyisi gibi duruyor o yüzden tavsiyenize uyacağım. Fakat Tetra Ht-200 200w Isıtıcı nasıldır? Jbl'in muadili olabilir mi? Ve silis kum olmazsa olmaz mıdır? Akvaryumu temizlerken nasıl kumu ayrıştıracağız o kafama takıldı.
Isıtıcı lamba, termometre, iç filtre önerileri de yapabilir misiniz?
Suda uçuşan derileri toplamak için sobo 808c uygun. Alt haznesine elyaf koyunca ufak kirleri de çeker.

Teşekkürler ben bunları alayım sonra kurulumu, kullanımı hakkında da sorular soracağım, ilk kez girişiyorum akvaryum işine malum pek bilgim yok😅

Tetra ht eheim thermocontrol ve jbl protemp kadar birebir olmasa da yakın kalitede olduğu için diğer ısıtıcılardan kalite anlamında daha önde.

Yalnız eheim ve tetra tamamen cam. Jbl ise plastik korumalı. Bu onu uygun seçenek kılıyor yetişkinler suda paniklediğinde gayri ihtiyarı kabuklarını ısıtıcıya vuruyor. Cam anlamında kalın olsalarda yine de risk var. Bu hariç üç markada evladiyelik ürünler.

Silis kum gerekli ürün. Eşelenip vakit geçirir ve yiyerek hazımsızlığını giderir ve bağırsaklarındaki olası parazitleri atarlar. Altbağadaki eski plakaları ve bacaklarındaki eski derileri sürtünüp atarlar. Topak yapıya sahip olduğu için hayvan yediğinde hasar vermez.

Bunda başka marka var mı bilmiyorum vitasand pro78 marka sarı silis kum uygun. Cichlid kumu diye de satılıyor. 0.5-1 mm aralığında çapa sahip silis kum hayvanlar için uygun formdur. Vitasand 0.7 mm ile uygun ölçüyü yakalıyor. Sterilize edilip yıkanıyor. Toz oluyor onu yıkıyoruz.

Ben bir kez piyasa malı almıştım. İçinde zift artığı bile çıkmıştı. Kir toz toprak ayrı. Temizlemesi daha beter. Yıkama sonrası cımbızla tek tek ayıkladım. Vitasand de bu olay yok. Sadece bazen aynı bant kullanıldığı için tek tük farklı kum taneleri olabiliyor. O da sorun değil.

Beyaz siliste var ama kullanışlı değil. Kiri gösteriyor, aşırı parlaklık veriyor ki bu hayvanı rahatsız ediyor. Bir de silis diye mermer tozu kaktıran var.

Derecede sera Precision uygun tek kıramadıkları bu. Aynısı jbl'de de var ama bildim bileli o hep seradan pahalıya satılmıştır. Bir de alkol bazlı, civa yok. Kırılsa bile o risk yok.

Lambada bu konuyu inceleyin. Knitex'in mandallı lambası uygun. Kablo uzun kaldırdığı watt yüksek ve seramik duylu.

Son düzenleme:
Tamamdır çoğunu kafamda hallettim çok teşekkürler şimdi sırada almak var😂

Tetra ht eheim thermocontrol ve jbl protemp kadar birebir olmasa da yakın kalitede olduğu için diğer ısıtıcılardan kalite anlamında daha önde.

Yalnız eheim ve tetra tamamen cam. Jbl ise plastik korumalı. Bu onu uygun seçenek kılıyor yetişkinler suda paniklediğinde gayri ihtiyarı kabuklarını ısıtıcıya vuruyor. Cam anlamında kalın olsalarda yine de risk var. Bu hariç üç markada evladiyelik ürünler.

Silis kum gerekli ürün. Eşelenip vakit geçirir ve yiyerek hazımsızlığını giderir ve bağırsaklarındaki olası parazitleri atarlar. Altbağadaki eski plakaları ve bacaklarındaki eski derileri sürtünüp atarlar. Topak yapıya sahip olduğu için hayvan yediğinde hasar vermez.

Bunda başka marka var mı bilmiyorum vitasand pro78 marka sarı silis kum uygun. Cichlid kumu diye de satılıyor. 0.5-1 mm aralığında çapa sahip silis kum hayvanlar için uygun formdur. Vitasand 0.7 mm ile uygun ölçüyü yakalıyor. Sterilize edilip yıkanıyor. Toz oluyor onu yıkıyoruz.

Ben bir kez piyasa malı almoştım. İçinde zift artığı bile çıkmıştı. Kir toz toprak ayrı. Temizlemesi daha beter. Yıkama sonrası cımbızla tek tek ayıkladım. Vitasand de bu olay yok. Sadece bazen aynı bant kullanıldığı için tek tük farklı kum taneleri olabiliyor. O da sorun değil.

Beyaz siliste var ama kullanışlı değil. Kiri gösteriyor, aşırı parlaklık veriyor ki bu hayvanı rahatsız ediyor. Bir de silis diye mermer tozu kaktıran var.

Derecede sera Precision uygun tek kıramadıkları bu. Aynısı jbl'de de var ama bildim bileli o hep seradan pahalıya satılmıştır. Bir de alkol bazlı, civa yok. Kırılsa bile o risk yok.

Lambada bu konuyu inceleyin. Knitex'in mandallı lambası uygun. Kablo uzun kaldırfığı watt yüksek ve seramik duylu.
Cem bey benim kumun kutusunda ciklet kumu yazıyor ama?

Birde filtreyi birdaha temizlememe gerek varmı? Filtre kumu çekiyor normal midir. Sürekli kum görüyorum filtrede.

Ciklet cichlid işte.

Toz olduğu sürece filtre çeker. Yetişkinler kumu kaldırdığında da çeker.

Merhaba Cem Bey, yaptırmaya güvenemedim karşıma şu akvaryum çıktı, bir bakar değerlendirir misiniz? Kuru alanı ekleyeceğim sadece ölçüler istediğim gibi

Akvaryum en ve boyda uygun yükseklikte sanırım 50 cm üstü. Cam kalınlığı da güvenilir kalınlıkta.

Kuşak atılmış mı göremedim. Ama yok gibi duruyor. Kuşak akvaryum üstü kuru alanı engeller. Yoksa o da uygun.

Fiyatta makul. Ekipmanlarla birlikte veriliyor.

Yalnız siz hangi şehirdesiniz? Farklı şehirdeyseniz taşımada risk olabilir.

Yok yok bende aynı şehirdeyim. Gidip alırım onda da sıkıntı yok. Çok uyguna gelir bunu alırsam diye düşündüm dolabı da yanında vereceklermiş dış filtresi ısıtması vs

O halde alın. Halihazırda kullanılıyor silikonları yumuşaktır. Yalnız balıklar olmaz.

Belki taşımaya 3 kişi gerekebilir. Nakliyede altına kalın battaniye serilmeli.

Evde konacağı odaya doğru dar koridor, asansör yoksa merdivende dönüşte sıkıntı olma durumlarını da hesaplayın. Akvaryum uzun.

Cem Bey, ben istediğim ölçülerde bir alvaryum bulamadım şimdilik bununla idare etsem yavrular büyüyene kadar olur mu?

Ekli dosyalar

• IMG_7312.png
    IMG_7312.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 21
45x46x36h ölçüleri, bunu alırsam hangi ısıtıcı, dış filtre gerekir bana? ya da iç filtre mi kusura bakmayın daha öğrenmeye çalışıyorum bu ekipmanları da😅

Kare akvaryumlar kullanışlı değil. Isı kaybı fazla oluyor. Boyca uzunluk olmadığı için hayvan rahatça yüzemiyor. Kuru alan geniş olduğu için lamba her yeri eşit ısıtmıyor.

Bundan başka akvaryum bulamadım malesef, şu an durdukları ölüm kabından daha iyidir diye düşünüyorum ve zaten geçici süreliğine

Geri