Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

acil silis kum yardimi

Kaanbnci

Bronz 1 Üye
Fotograf yuklemeye calistim ama olmadi sanirim sizce akvaryum icin kac kg silis kum almaliyim

Resmi www.hizliresim.com üzerinden atacaksın.

Akvaryumun ölçüsü kaç ?

Ölçüyü tam bilmeden birşey söyleyemem. 2-3 cm yükseklikte yeterli olur ama kilo bazında en boy ölçüsü gerekli.

O renkli taşları çıkar salınım yapar. Ve aralarında zararlı bakteri oluşumu olur. Onları vazoda süs niyetine kullanabilirsin çöpe atmana gerek yok.

Abi yukseklik 15 genisligi 40 cm olctum

mailto:/evcil-hayvan/silis-kum-akvaryum-ince-silis-kumu-1-kg-kampanya-202431349

Bu urunden siparis edicem abi senin soyledigin kg a gore

Yükseklik değil yanlama boy*en olacak.

Evet bu kum.

40*30*2/1000= 2.4 kg

Kiloluk satıldığına göre 3 kg al. Bir kısmını yedek tutarsın eksildiğinde eklersin. Ya da biraz daha fazlada alabilirsin. İlerde akvaryumu büyüteceksin orada kullanırsın. Ama kalabalık olmasın dersen 3 kg al.

Cvp: acil silis kum yardimi

Bugün petshoptan silis kumu aldım bana vitasand marka üstünde akvaryum kumu yazan bi Kum verdi bu Kum ise yararmi acaba suan suyun rengini baya bulanık yaptı yaklaşık 1 saattir bekliyorum bulanıklık gitmedi ne yapmami onerirsiniz ve kumun yüksekliği nekadar olması gerekiyor?

Vitasand'in kumu en iyisidir. Kumu yıkayıp steril ettin mi ?

Akvaryum ölçüsü nedir ?

Kaan, herşeyden önce sen yeni en az 60 lt bir akvaryum temin etmeyi dene o akvaryum değil saklama kabı gibi birşey olmuş iki tane kaplumbağa var birde içinde dikkatli ol en kisa surede dediğim seviyede bir akvaryum almayı dene

mailto:/LAA9no.jpg 

mailto:/LAA9no

abi resim yükledim bulanıklık bu şekilde akvaryum derinliği 25 yükseklik 30 genişliği 55cm bide bu suyu her değiştiğimde kaplumbağalarda pamukcuk oluşuyo suyun klorundan galiba buna bir çözüm varmı

Ysnysn' Alıntı:
mailto:/LAA9no.jpg 

mailto:/LAA9no

abi resim yükledim bulanıklık bu şekilde akvaryum derinliği 25 yükseklik 30 genişliği 55cm bide bu suyu her değiştiğimde kaplumbağalarda pamukcuk oluşuyo suyun klorundan galiba buna bir çözüm varmı

Çözüm tatlı su.

Klorlu su kaplumbağalara aşırı zararlıdır. Sen bir an önce akvaryumu boşalt tatlı su koy derim. 

Vitasand silis kum gayet uygun.

Hayvan kaç cm ? Akvaryum küçük geliyor sanırım

Kabuk boyları 10 cm yakın ikisi de biri dişe biri erkek tatlı sudan kastiniz damacanadan ictigimiz su mu

Ysnysn' Alıntı:
Kabuk boyları 10 cm yakın ikisi de biri dişe biri erkek tatlı sudan kastiniz damacanadan ictigimiz su mu

Evet damacadan içtiğimiz su.

Yakın zamanda durumunuz ve imkanınız olursa mutlaka akvaryumu büyütmeye çalışın hayvanlar o akvaryumda çok zor yaşar.

Teşekkür ederim Yardımınız.yaklaşık 8 aydır beraber duruyorlar 1 haftadır erkek olan kollarını titreterek kur yapıyo bu sartlarda yumurtalama mumkunmu

Ysnysn' Alıntı:
Teşekkür ederim Yardımınız.yaklaşık 8 aydır beraber duruyorlar 1 haftadır erkek olan kollarını titreterek kur yapıyo bu sartlarda yumurtalama mumkunmu

Çiftleşme konusunda malesef benimde bilgim yok birazdan uğrar arkadaslar.

O pamukçuk değil deri değişimi. Bu sürekli olan birşey.

Akvaryumun ufak ömürlük zamanı gelmiş geçiyor. Şu an ki akvaryum için 3 cm yüksekliğinde kum yeterli.

Bulanıklık için akvaryumdan maşrapa ile suyu çekip yerine temiz suyu yavaşça dök. Filtreyi yatana kadar saat başı yine hazneyi maşrapaya geçirip fişini çekerek çıkar süngeri yıka. Sabaha kum tabana oturur. Filtreyi de temizlersin tekrar

Geri