Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

gözünde beyaz bi tabaka var

wiswira

Yeni Üye
merhaba 3 gün önce bi su kaplumbağası sahiplendim şuanlık plastik bi kapta ama zamanla eşyaları olucak akvaryuma geçiş yapacağım ama bir sorun var gözünde beyaz bi tabaka var ve sahiplendiğimden beri asla mama yemiyor ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun

Hayvanın gözlerinin fotoğrafını atabilir misiniz?

Hayvana verdiğiniz yemler neler?

Ekli dosyalar

• IMG_0805.jpeg
    IMG_0805.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 25
  • IMG_0807.jpeg
    IMG_0807.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG_0808.jpeg
    IMG_0808.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 38
Hayvanda göz enfeksiyonu var. İltihap içerde taşlaşmış. Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam 10-15 saniye arayla üçer damla damlatın. Kuru yerde 25-30 dakika bekletin.

Gözleri görmediği için yemiyor.

Ek olarak markalı jelatini açılmamış kutuda gammarusta alın.

Hayvanda göz enfeksiyonu var. İltihap içerde taşlaşmış. Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam 10-15 saniye arayla üçer damla damlatın. Kuru yerde 25-30 dakika bekletin.

Gözleri görmediği için yemiyor.
çok sağolun rica edersem akvaryum için orta fiyatlı ekipmanlar önerir misiniz

Akvaryum ölçüleri nedir?

Tetra ht 100 watt ısıtıcı alın. Hem kaliteli hem tam batabiliyor hemde 150 litreye kadar akvaryumda kullanabilirsiniz. Emniyet koruması da var.

İç filtrede sunsun hj752 fiyat performans açısından uygun.

Lamba da knitex marka. Bu konuda yazdım.

göz enfeksiyonu ne zaman geçer ve sahiplendiğimden beri asla yem yemedi ayın 13 den beri bişey olur mu çok korkuyorum şimdi gammarus aldım internetten yer mi ?? sizce

Yeni gelenlerin 2 haftaya kadar yemediği olur.

Siz damlayı kullanın gözleri açıldığında yemeye başlar diye düşünüyorum. Gözleri görmediğinde de yemezler.

Gözlerindeki beyazlık gidene kadar devam edin. Tamamen iyileştikten sonra 3 gün daha devam edip bırakın.

Birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin.

Geri