Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Acımasız Hayvan Ticareti

SfBayyurt

Taç 5 Üye
http://www.cnnturk.com/dunya/endonezyada-papaganlara-pet-siseyle-iskence

Alişveriş yaparken dikkat etmek gerektigini düşünüyorum.....
Pet shoplara para kazandırdıkça bu degişmeyecek

Cvp: Acımasız Hayvan Ticareti

feyza değişen bişi olmazki kaçak yollarla herhalükarda olucak bu iş önlenemediği için..

Tuketici tercihleri degisirse en azindan oran duser talep yoksa arz da olmaz diye dusunuyorum
Bile bile alan cok insan var ornegin orjinal kakadu olsun diye etrafta arayip duranlar...
Cahillik cok fazla

Kaçakçılık konusuna basit ekonomik kuramlar ile yaklaşamazsınız.Bahsettiğiniz faktörler normal şartlar altında sadece fiyatın artmasına neden olur.

Ben insanlarin bilincli alisverisle buna en azindan yon verecegi kanaatindeyim
Tabi ki tum bunlar bitmesi icin yeterli degil ancak bizlerin elinden gelen sadece bu

Alışveriş yapan bir kısım insan evcil hayvan dükkanı çalışanlarının/sahiplerinin verdiği bilgilerin yeterli olduğunu düşünüyor.Geri kalan kısmı ise araştırma gereği duyarak varsa yanlışlarını düzeltiyor.Dükkan sahipleri/çalışanları da belirli aralıklarla teftişe ve eğitime tabi tutulur.Burada piramidin en üstünde devletin ilgili organları mevcut.Onlar ne kadar önemserlerse;piramidin altında toplumu oluşturan her bir birey de o kadar önemser.
Bu duruma örnek olarak;zamanında red eared slider türü konusunda eğitim verilmemesi sonucunda plastik kaplar ile eşantiyonmuş gibi satılan bir kısım canlının yaşamını yitirmesi,hayatta kalanların ise;alıcı tarafından bir süre sonra bakılamayacak boyutlara ulaştığı düşünüldüğü için doğaya bırakılması sonucu yerli türlerin tehdit altına girmesi gösterilebilir.

Geri