Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Adım Adım Tuvalet Eğitimi

furkan54ozan

Bordo Bereli
Adım 1) Kuru otları piginizin erişebildiği tuvalet kabına koyun.Üçgen şekildeki havlulu ve etraftan biraz daha gizli bir tuvalet kabı kendini güvende hissetmesini ve kabı kullanmasını sağlayacaktır.

Adım 2) Guinea piginizin tuvalet malzemesi tercihini bilin.Bazı pigler kağıt havlu , bazıları gazete , bazıları ot ve bazıları da havluyu tercih edebilir.

Adım 3) Guinea piglerin yemek yedikleri ve uyudukları yere tuvaletlerini yaptıklarını tercih ettiklerini aklınızda tutun.Kabı koyacağınız yerler buralara yakın olmalıdır.

Adım 4) Guinea piginizin tuvaletini en çok nereye yaptığını gözlemleyin ve kabı oraya koyun. (Çünkü siz her çeşit malzemeyi koysanız da koyun o tuvaletini yapmak istediği yerden vazgeçmeyebilir.)

Adım5) Kaba yönlendirmek için piginizin dışkı veya idrarını kaba koyun.

Byteorist'in guineapig için açtıgı sitenin veritabanından alıtıdır

Geri