Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam lambanın önünde durmuyor

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
kaplumbağam lambanın ısı veren yerine bir türlü geçmiyor. onun durduğu tarafa çeviriyorum diğer tarafa geçiyor. o tarafa çeviriyorum diğer tarafa geçiyor. ısı ona gelmediği için hasta olur diye korkuyorum.

kaplumbağam lambanın ısı veren yerine bir türlü geçmiyor. onun durduğu tarafa çeviriyorum diğer tarafa geçiyor. o tarafa çeviriyorum diğer tarafa geçiyor. ısı ona gelmediği için hasta olur diye korkuyorum.
Hava sıcak olduğunda esinti yemediği zaman hasta olmaz. Bunaldığı için yer değiştiriyordur.

Hava sıcak olduğunda esinti yemediği zaman hasta olmaz. Bunaldığı için yer değiştiriyordur.
mesela şimdi durduğu yer lambanın ısı vermediği bölgede. bende çok bunalmasın diye lambayı kuru alanın ortasına ısı verecek şekilde konumlandırdım. bunalırsa köşeye geçer dediğin gibi. ama hasta olma gibi bir durum olmaz değil mi ısı almadığı için?

Lambayı açık bırak keyfine göre çıkar bence.
mesela şimdi durduğu yer lambanın ısı vermediği bölgede. bende çok bunalmasın diye lambayı kuru alanın ortasına ısı verecek şekilde konumlandırdım. bunalırsa köşeye geçer dediğin gibi. ama hasta olma gibi bir durum olmaz değil mi ısı almadığı için?
Lamba gölge tarafa da azıcık ısı veriyordur. Zaten hava da sıcak. Esinti yememesine dikkat et.

bu arada filtreden çıkan baloncuklar patladığında su damlacığı havaya kalkıyor. o damlacıklar ısıtıcı lambaya çok yakın. eğer lambaya su damlacığı temas ederse lamba patlar mı?

bu arada filtreden çıkan baloncuklar patladığında su damlacığı havaya kalkıyor. o damlacıklar ısıtıcı lambaya çok yakın. eğer lambaya su damlacığı temas ederse lamba patlar mı?
Sanki o kadar yakın değildi lamba. Mesafe kaç cm. Ufak sıçramalardan birşey olmaz.

boyle kapatiyorum ben kapagini esinti yemiyor.

Ekli dosyalar

• 20230716_145211.jpg
    20230716_145211.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 39
aslında rampayı söktürüp akvaryum üstü kuru alan yaptırsam akvaryum daha uzun idare eder diye düşünüyorum.

Geri