Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ağızlarının altındaki kızarıklık

aLyssa00

Platin 5 Üye
Belki hatırlayanınız vardır strafordan bi fon yapmıştım geçenlerde biraz eskidiği için değiştirmeye karar vermiştim benm canavarlar belli bi bölümünü yiyip delik açmışlardı. Kaplumbağalarımı sığ bi kaba aldım ısıtıcıyı da içine koydum. Fonu söktüm silikonları kazıdım ertesi gün yeni akvaryum için alacaklarımı aldım eve geldim ne göriyim ! Isıtıcı kırılmış. Bu benm hatam bi süre sonra suyun buharlaşıp azalcağını düşünmeliydim birazı hava da kalmış ve kırılmış. dediğim gibi sığ suydu. Kaplumbağalarım akvaryum dışında çok huzursuz oldukları için sürekli çırpınıyorlardı bu sebepten olsa gerek ikisininde ağzının altlarında boyunlarına goğru kızarıklık var. Ama çok dua ediyorum cam bi yerlerini kesmemiş ya da elektrik çarpmamış. Çok ŞÜKÜR. Boyunlarındaki kızarıklığı baya inceledim kesinlikle kesik ve ya yara değil ama ben yine de endişelendim size sormak istedim yapmam gereken birşey var mı? Bu arada iştahlarında hareketlerinde en ufak sorun yok akvaryum dışında geçen zamanda yemek yemediler zaten ne zaman çıksalar yemezler ama yeni akvaryuma kavuştuktan sonra karides sefasıyla barıştıkk :))

Yeni akvaryumumun fotoğrafını da en kısa zamanda paylaşıcam bu sefer klasik oldu fon kullanmadım ama bi daha da asla kullanmam kaldırması beni öldürdü :)

Şimdiden teşekkür ederim okuyan herkese biraz uzun oldu kusura bakmayın

Cvp: Ağızlarının altındaki kızarıklık

Geçmiş olsun, kapluşlara birşey olmadığına sevindim. Ben kapluşlarımı aynen bu şekilde kaybetmiştim :( Küçük kapluşumun çenesinin altında kırmızı bir leke oluşmuştu söylediğiniz gibi. Ben elektrik giriş yeri olarak düşünmüştüm ama sizinkileri çarpmadığına göre yanılmışım demek ki. Belki zaman içerisinde kabarma baloncuklaşma olursa yanık düşünülebilir. Umarım ciddi bir şey değildir ve bir sorun çıkmaz bundan sonrası için de.

mailto:/2lase9z.gif

mailto:/13zzbkk.gif

mailto:/676p38.gif

Telefondan çektiğim resimleri tekrar pcden çekmek zorunda kaldım o yüzden resimler çok kötü ama bi resim olması hiç yoktan iyidir.

Ne bu kızarıklıklar sizce yanık mı :((

Ne zaman ölmüştü sizin kaplumbağalarınız geçmiş olsun korktum şimdi :( Siz ölü mü bulmuştunuz sonradan mı ölmüşlerdi bu saatten sonra birşey olur mu sizce 1 gün geçti üstünden ama hiç bi sorunları yok durmadan izliyorum çok hareketliler yemlerini yiyorlar kuru alandada güneşleniyorlar

Evet ben ölü bulmuştum. İlk 24 saat sorunsuz geçtiğine göre bu saatten sonra inşallah birşey olmaz. Kızarıklıklar için aklıma gelen tek şey ısıtıcının sıcak bir yerine denk gelip yakmış olmaları. Kırmızılıklarda artma ya da azalma var mı ya da soyulma olacak mı takip ederseniz belki ileriki günlerde gidişata bakılarak da tahmin yürütülebilir. Ancak yine de her ihtimali düşünüp bir veterinere muayene olmaları en sağlıklısı diye düşünüyorum.

tubidik' Alıntı:
Evet ben ölü bulmuştum. İlk 24 saat sorunsuz geçtiğine göre bu saatten sonra inşallah birşey olmaz. Kızarıklıklar için aklıma gelen tek şey ısıtıcının sıcak bir yerine denk gelip yakmış olmaları. Kırmızılıklarda artma ya da azalma var mı ya da soyulma olacak mı takip ederseniz belki ileriki günlerde gidişata bakılarak da tahmin yürütülebilir. Ancak yine de her ihtimali düşünüp bir veterinere muayene olmaları en sağlıklısı diye düşünüyorum.

İnşallah birşey olmaz küçük bi yerde yaşıyorum o yüzden iyi bi veteriner bulamıyorum( Sera Tetra kaplumbağa yemi bile yok burda) Düşünün yani. Çoğu şeyi internetten alıyorum kaldı ki veterinerler genellikle hayvancılıkla uğraşan insanların işine yarıyo. Gözlerimi üstlerinden ayırmıyorum zaten sürekli takip edicem gördüğüm değişimleri mutlaka yazarım teşekkür ederim :)

Rica ederim, inşallah önemli birşey değildir. İyi haberlerinizi bekliyoruz biz de :)

3 günümüz geride kaldııı :) Şu an çok şükür hiç bi sağlık problemimiz yok sürekli hareket halinde bıcır bıcırız :) İştahımız her zamanki gibi yem yemek için can atıyorlar :) Kızarıklarının rengi biraz daha açıldı sanki. Umarım hep böyle gider :)

Renkler açılıyorsa iyileşiyorlar inşallah :) İkisinde birden aynı yerde aynı şekilde kızarıklık olması çok enteresan, kapluş fizyolojisinden anlayan bir veterinerle görüşürsem mutlaka danışacağım bu konuyu :)

tubidik' Alıntı:
Renkler açılıyorsa iyileşiyorlar inşallah :) İkisinde birden aynı yerde aynı şekilde kızarıklık olması çok enteresan, kapluş fizyolojisinden anlayan bir veterinerle görüşürsem mutlaka danışacağım bu konuyu :)

Evet inşallah daha iyi olcaklar :) Kızarıklıklar aynı yerde ama birinde daha kalın diğerinde o kadar kalın değil daha ince ve biraz da aşağıya doğru küçük bi kuyruk gibi çizgi inmiş ince olanın biraz rengi açılınca şimdi çok belli olmuyor :) Kısa sürede geçer umarım ikisinin de :)

Çoookk mutluyumm :) 3 gündür evde değildik yem vermesi içinde ablamı tembihlemiştim evli olduğu için günde 1 gelip yemlerini attı. Döndüğümde ikiside tamamen iyileşmiş ve hiç kızarıklıkları kalmamıştı :))) Bi daha çok dikkatli olcam :)

Çok güzel :) Çok çabuk iyileşmişler maşallah :)

Evet bende şaşırdım hiçbirşeyleri kalmamıştı geldiğimde çok şükür :)

Geri