Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ağzından beyaz şeyler çıkartıyor ACİL

Alişan

Bronz 5 Üye
Su kaplumbağamın ağzından beyaz bişeyler çıkıyor yemek yerken görmüşler bende bu akşam geldim su yüzeyinde baloncuklar vardı onları yemeye çalışıyordu o sırada ağzına su giriyor galiba geri püskürtürken ağzını titretiyordu ve beyaz beyaz bişeyler çıkıyordu ağzından normal yüzerken de beyaz şeyler çıktığını gördüm hasta mı acaba nedendir
IMG_20211031_230956.jpg
IMG_20211031_230912.jpg

Baloncuk yeme genelde yavru hayvanların yaptığı bir nevi oyun oynamadır. Kabarcığı ağzından çıkarır ve sonra yutmaya çalışır.

Elinizdeki kurt değil. Eski deri parçası gibi gözüküyor. Hayvan eski derilerini atmaya başlamışsa bunlar su içinde yada yüzeyde dolaşır. Hayvan bunları görüp yem sanarak yemiş olabilir. Sindirilmiş gıda artığı da olabilir. Kaplumbağalar ağzındakini tüküremez, istemediği veya damağına yapışan bir şey olduğunda bunu çıkarmak için ağzını hızlıca açıp kapayarak çıkarmaya çalışır. Durum bu.

Çok aşırı yerse başını ileri atarak kusar.

Eski deri parçası olabilir deri döküyor şuanda yanında Bi 5 10 dk kadar durdum her baloncuğa atladığında ağzından beyaz elimdeki şerlerden çıktı Dün akşam da varmış yemek yerken 1 gündür yediği deriyse atması lazımdı. Sindirilmiş yemek attığı olabilir mi bilmiyorum günlük sabah 2 stick akşam 2 stick veriyoruz fazla mı geliyor sizce azaltalım mı? Birde bu ağzından çıkan beyaz şeyden sorun olur mu akciğer enfeksiyonu falan hasta mı sizce

O zaman deri parçasıdır. Bunu yemesinde sakınca yok sonuçta kalsiyum içeriyor. Şimdi akvaryuma baktım yüzeyde deri parçaları var. Bunları akvaryuma ait plastik maşrapayı hafif eğerek alabilirsiniz.

Hayvan deri değiştirdiğine göre büyüyor demektir. Sağlıklı hayvan büyür. Hasta hayvanda büyüme durur.

Hayvana verdiğiniz yemin markası nedir?
Kabuk boyu kaç cm?

Silis kum yemesinde sakınca var mı uzaktan gördüm dipte bişey yiyordu kum diye tahmin ediyorum ben yanına gelmeye başlayınca durdu

Sera raffy P ve herhangi bir markanın gammarusunu alın. Sabahları 5 gün raffy P 2 gün repto; akşamları 7 gün gammarus verin. Hayvan yavru olduğu için protein ihtiyacı fazladır. Raffy P'de mineral yemde var. Gammarusta da kitin maddesi.

Bir stick yem 2 gammarusa denktir. 6 cm kabuk boyuna kadar 2 stick yem, 4 gammarus yapın. 6 cm kabuk boyu itibariyle 3 stick 6 gammarus yaparsınız.

Netten alım hesaplıya gelir. Skt. 2024 yada 2023 olması iyi olur.

Bu söylediğim tek öğünde verilecek günlük değil. 6 cm sonrası günlük kafa hacmi kadar artırıp sabah akşam ikiye bölün.

8 cm kabuk boyu itibariyle günde tek öğüne düşüyoruz.

Göz kararı ayarlayamazsanız bir fazla verin hayvan tolere eder.

Tek öğünde 2 stick 4 gammarus mu verelim, 6cmden sonra artıralım mı? 2 stick 4 gammerusla birlikte kafa boyuna gelir diye düşünüyorum 6cmden sonra yemi fazlalaştıralım mı

Her öğün farklı yem olacak. 2 stick yem karşılığı 4 gammarus olacak.

Mesela sabahları 2 stick akşamları 4 gammarus, 5 gammarusta olur. Kuruyunca içi boşalıyor.

6 cm boyda 3 stick 6-7 gammarus şeklinde olsun.

Tamamdır teşekkürler sabah 2 stick, akşam 4 5 gammarus veriyorum

Geri