Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akciğer enf genel bilgilendirme

Dupe

Bronz 1 Üye
merhaba 2 kaplumbağa sahibiyim ve 3 kez akciğer enfeksiyonunu iyileştirdim ve hiçbir kapluş için geç olmaması adına tecrübe edindiğim şeylerden bahsetmek istiyorum, kaplumbağanızda en ufak bir anormallik bile hafife alınmamalı üstüne gidilmeli arkasında yatan büyük bir hastalığın önlemini alıp belki de yakalanmadan atlatabilirsiniz benim 2 kaplumbağamda da akciğer enf. Nefes alırken burunlarından çıkan ıslık sesiyle anlaşılıyor kaplumbağaların ses teller yoktur isteyerek bir ses çıkaramazlar bu nedenle o sesi geçiştirmeyin çoğu sitede ilgi için yapıldığı yazıyor ama kesinlikle öyle değil hayvanın akciğer enf geçirdiğinin teşhisini koymak için hayvanın iştahtan kesilmesini beklemeyin çünkü kurtulma şansı çok düşük oluyor her gece mümkünse kaplumbağalarınız uyurken gizlice akvaryuma gidip dinleyin bir ıslık var mı diye asla maddi açıdan kaçmayın piyasadaki en kaliteli vitamini kullanın çeşit çeşit yemler alın. Kaplumbağalarım benden ilgi bekler benim oturduğum yere doğru yüzerler çırpınırlar onlara şarkı söylerkende sakinleşip köşelerine çekilir dinleyerek uyurlar lütfen kaplumbağanıza gereken ilgiyi gösterin gereken bakımı gösterin en riskli hastalıklardan biri akciğer enfeksiyonu daha fazla minik ölmesin bu illet hastalıktan yüreğim burkuluyor forumdakileri okurken tavsiye ettiğim vitamin Bio aminovit yemlerine bir kaç damla damlatıp yediriyorum tavsiye ederim

Yine aynı şekilde sitelerde yazan 100 mg doksisiklin etken maddeyi suya döküp kapluşu 12 saat bekletin de çok yanlış kaplumbağanın gramına göre dozajın ayarlanması lazımdır ve 1 saat ile 3 saat arası tutulması yeterlidir hayvan o ilacı sürekli olarak vücuda alıcak çünkü 12 saat ölümcül olabilir veterinerinize danışmakta yarar var ayrıca düşünün siz o koca cüssenizle 100 mg içiyorsunuz o hayvan daha parmak kadar?

Geri