Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akciger enfeksiyonu geciren kapluşum hakkında

yokbe12

Bronz 5 Üye
Bu post digerleri gibi üzücü bir post olmayacak  ^^

^^   <3 KAPLUMBAGAM İYİLEŞİYOR <3  ^^

Akvaryumda birkaç degişim yaptım...
1.1 metre bir akvaryum edindim !
2.Akvaryumuma uygun bir ic filtre edindim !
3.yeni kuru alan yaptım !

ÖNCELİKLE BİLİYORUM EN ÖNEMLİ ŞEYLERDEN BİRİ OLAN UV LAMBAYI EDİNEMEDİM ::( ANCAK AİLEM BUNU KABUL ETMİYOR !

Kaplumbagam iyileşiyor gözleri indi ! kızarıklık gecdi ve artık yarım acıyor ! ::)

uv lamba edinemiyorum bu konuda napabilirim ? 

sizce yaptıgım yenilikler dogrumu ?

Uv ampul alana kadar yerine eczaneden devit alıp haftada bir yemine bir damla damlatarak idare edebilirsin. Hayvan 9 cm kabuk boyunda demiştin diye hatırlıyorum kışı bu şekilde çıkarırsın.

Hayvan yem yemeye başladı mı esas konu bu görmeye başladı ise yemeye başlayacaktır ilk birkaç gün biraz öğünleri fazla verebilirsin. Sonra normal düzene geçersin. Göz düzelene kadar iki günde bir iki damla metilen mavisi damlat. İyileşince de dış filtre alana kadar her su değişimi kısmi yada tam değişimlerde iki damla damlatırsın.

Gözlerin içindeki o beyazlıklar çıktı mı ?

Cvp: RE: Akciger enfeksiyonu geciren kapluşum hakkında

cem' Alıntı:
Uv ampul alana kadar yerine eczaneden devit alıp haftada bir yemine bir damla damlatarak idare edebilirsin. Hayvan 9 cm kabuk boyunda demiştin diye hatırlıyorum kışı bu şekilde çıkarırsın.

Hayvan yem yemeye başladı mı esas konu bu görmeye başladı ise yemeye başlayacaktır ilk birkaç gün biraz öğünleri fazla verebilirsin. Sonra normal düzene geçersin. Göz düzelene kadar iki günde bir iki damla metilen mavisi damlat. İyileşince de dış filtre alana kadar her su değişimi kısmi yada tam değişimlerde iki damla damlatırsın.

Gözlerin içindeki o beyazlıklar çıktı mı ?

Bir gözünde vardı o dedigin şey vet e götürdüm bakdı etdi biz ellemeyelim o tırnagı ile cıkarıtır hayvan iyileşiyor dedi bende bişiy yapmadım cıkmış ama galiba yok aygni <3

Göz kapağı dışına yada ön uca doğru çıkıntı yaparsa tırnağı takıp atar. Sen yine genta damladan üçer damla her iki göze damlatmaya devam et. İçindeki pislik sulanıp yumuşasın ki rahat çıksın. Hekime gitmeye gerek yok. Bir de soğuk yüzünden hayvan üşütüp hasta olmasın. Esas sorun o zaman başlar.

cem' Alıntı:
Göz kapağı dışına yada ön uca doğru çıkıntı yaparsa tırnağı takıp atar. Sen yine genta damladan üçer damla her iki göze damlatmaya devam et. İçindeki pislik sulanıp yumuşasın ki rahat çıksın. Hekime gitmeye gerek yok. Bir de soğuk yüzünden hayvan üşütüp hasta olmasın. Esas sorun o zaman başlar.

sahsen genta damlanın hicbir işe yaramadıgını düşünüyorum !

Yarıyor sen kullan. Pomad sürme sakın.

Cvp: Akciger enfeksiyonu geciren kapluşum hakkında

YARAMIYOR ! ! !

Neyi nerede eksik yapıyorum ? ilacları aynen kullanıyorum ancak hagla yem yemiyor artık iyice yavaşladı yüzmeyi tamamen bırakdı ::( Sanırım bu savaşı kaybedecek :(

Bu hayvanın problemi gözünden değil akciğer enfeksiyonundan ben göze odaklandım. Ağzına kaç damla damlat demiştim.

cem' Alıntı:
Bu hayvanın problemi gözünden değil akciğer enfeksiyonundan ben göze odaklandım. Ağzına kaç damla damlat demiştim.

3 Defa ruj sürer gibi sür demişdin agbi bende ögle yapıyorum .

Ağzına sabah akşam beşer damla damlat. Ağzını açmaz ise sekiz kez ruj usulü yap. 10 saniye arayla. Ama yutturmaya çalış.

cem' Alıntı:
Ağzına sabah akşam beşer damla damlat. Ağzını açmaz ise sekiz kez ruj usulü yap. 10 saniye arayla. Ama yutturmaya çalış.

Yapıyorum agbi ama geri kusuyor :(

O şekilde dik tutup bekle biraz. Zaten elinde baş yukarıda dik tutarak vereceksin. Suya hemen koyma ağzını çalkalar. Damla sonrası çene altını parmağınla okşa yutar.

Geri