Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akciğer enfeksiyonu nasıl tedavi edilir

hayvanları-koruyalım

Gümüş 4 Üye
arkadaşlar yaşadığım ilçede veterner yok 6 saatlik bir yol gitmem gerekiyor evde akciğer enfeksiyonu nasıl tedavi edilir lütfen yardım edin kapluşumdan ayrılmak istemiyorumm :(

arkadaşlar lütfenn yardımm edinn okuyup geçmeyin yardımcı olunn kapluşum benim herşeyimm lütfnnnnnnnn :(

Cvp: akciğer enfeksiyonu nasıl tedavi edilir

Onceki konularinizda akciger enfeksyonu ile ilgili birsey gormedim bu kaniya nerden vardiniz ?

araştırdım ve bütün belirtiler var kapluşumda yardımcı olurmusunuz ?

Belirtiler derken biraz anlatirsaniz akvaryum kosullarinizda cok yerinde degil diye hatirliyorum birkac oneri sunabilirim ama burda size antibiyotik baslayin derim dozu ayarlayamayiz yanlis antibiyotiktir vs. bunu bir veteriner hekim onermeli

Akciger enfeksiyonu olmamasi icin ya da olmussa iyilesmesi icin ilk yapilacak sey isi degerlerini sabitlemek, su sicakligi 28°C, kuru alan sicakligi 31-33°C olmali. Hayvan cok hastaysa gerekirse sicaklik ona gore arttirilir, ve sonrasi icin belirtileri buraya yazmalisin ki moderatorlerde hangi asamada oldugunu anlayarak ne yapman gerektigini soylesinler.

Sanirim isiticisi yok neslihan oyuzden diyorum birde kuru alani lambayla isitip suda isitici yoksa iki yerin isi farki cok artar buda akciger enfeksyonunun baslica nedenlerinden biri

ısıtıcı yok evet yarın gelecek belirtileri hemen yazayım suya girince baloncuk çıkartıyor,alt kabukta pembeleşme,sürekli kuru alanda durmak ve hareketlerin yavaşlaması :(

Evet biliyorum Alisarp, ama Buse okadar panik ve birsey,er yapmak istiyorki daha once soyledigimiz herseyi unutmus sanirim.

Buse, isiticin geldigi zaman tedaviye baslamis olacaksin, lambayi yakiyorsan kuru alana isinmak icin cikiyor ama Alisarp in soyledigi gibi aslinda bu daha kotu suya girince usur. Usudugu icin yavasladi hayvan sen akvaryumu sicak ortamda tutmayi ihmal etme

akadaşlar belirtileri yazdım yaşadığım yer köy gibi veteriner hekim petshop vb. hiç birşey yok 6 saatlik yoldan sonra veteriner hekim petshop vb. ulaşabiliyorum evde nasıl iyileşir eleştirmeyi bırakıp yardım ederseniz sevinirim

Baloncuk cikarmada siklik onemli kuru alanda kalmasida isinmaya baglayabiliriz alt kabukta kucuk kaplumbagalarda pembelesme normaldir hareketlerin yavaslamisada su soguk diye metobolizmasini yavaslatti sanirim isitici konusu cok onemli nezaman gelecek ondan sonra degerlendiririz hayvan yemek yiyor mu?

neslihan yarın ısıtıcı geliyor şuan ampül suyu ve kuru alanı ısıtıyor ikiside aynı ısıda ve gayet ılık

Ikimizde ayni seyleri yazmisiz neslihan :)
Aynen burcu akvaryumu soba yada kaloriferin yanina koy yanliz ustune falan degil

buse diyecektiniz sanırım ısıtıcı yarın geliyor kaç dereceye ayarlamalıyım ??

Suan kuru alan isigi neden acik onun 6 gibi kapanip sonra oda isigi yakilip 22:00 23:00 gibi onunda kapaasi gerek yoksa hayvan huzursuz olur
Ayrica ampul suyu saglikli isitamaz

evet o saatlerde kapatıyorum su ılık kuru alanda ılık siz nasıl tedavi edebilirim o konuya gelsenizz ısıtıcı gelene kadar idare etmek için ortaya ampul yaktım kuru alan ve suyu ısıtıyor yarın herşeyi ayarlayacağım

Hayvan yem yiyormu ?

Ampulu kapatip akvaryumu kalorifer yada soba yanina alin o ampul isitmaz bunu soylemistim zaten ve hayvanin isinmasi gerek yem yiyorsa yemine reptilin damlatabilirsiniz isitici gelene kadar yapilacak baska birsey yok

Reptilin damlatilan yem elden verilmeli bir yeme bu uygulamayi yapmak yeterli olur

yemine deep fix damlatıyorum ampulü kapattım kalorifer yanına koydum ısıtıcı yarın öğlen 3-4 civarı gelcek birde ısı ölçücü aldım nasıl ölçüm yapılıyor

Isi olcusu dediginiz termometre heralde termometreyi suya koyacaksiniz o olcucek yani tam anlayamadim soruyu su 26-28 derece olacak

Geri