Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akıntıya karşı

aytekingoksoy

Platin 4 Üye
merak ettiğim bir şey var. Kaplumbağaların akıntıya karşı hızla yüzmeleri falan onlara yararı olurmu. Enerjisini atma açısından. Mesela ben her gün 1 yem verirken falan yapıyorum filtrenin ucuna tutuyorum hızlanıyor gittikçe dahada hızlanıyor en sonunda yemi yakalıyor ödül gibi oluyor. Bilmiyorum ama kendim açısından hareket ettiğini düşünüyorum ve geliştiğini nehirlerde akıntı oluyor ya onun gibi düşünüyorum. Eğer yanlışsam uyarırsanız sevinirim.

hatta akıntı motoru almayı bile düşünüyorum büyük akvaryuma geçince doğal ortam gibi ortam sağlamak için

bu yazıyı yazdıktan sonra youtubede falanda baktım kullanıyorlar hemde iyi yanı filtrenin çıkış borusunun oraya koyup emiş borusuna doğru akıntıyı sağlayıp dipte küçük toz halindeki pislikleride filtreye doğru itiyor hemde akıntı oluyor hareket artmış oluyor

Bizimkiler durgun su kaplumbagasi oldugu icin kullanmiyoruz hatta fazlaysa kotu bile olabilir ama mesele cizgili gibi dere kaplumbagalarinda bu gereklidir

Ali Sarp doğru anlatmış Aytekin. Gördüğün videolardaki res ler için uygun değil. Ancak rio grande ve cumberland türleri için uygulanabilir. Videolardaki bu türlerden olabilirmi. Birde map türüne ait videolara denk geldiysen onlar zaten bizim çizgili gibiler.

Yani rio grande ve cumberland aynı adlı nehirlerde gezerler. Resler kısmen hirer ama buda yavaş akan nehirlerde olabilir. Bu sebeple kırmızı yanaklar durgun suda durmalı. Filtre akıntıları fazlasıyla yeterli.

Geri