Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum, 2 kaplumbağa ve tüm ekipmaları-İzmir

Firar

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar merhaba.
4 Ay önce iki adet yavru kaplumbağa aldım (1 erkek, 1dişi). Ancak ilk aldığımda o ölüm fanusu kaplarda bakabileceğimi sanıyordum (kabul ediyorum, bende ki büyük cahillik!). Kaplumbağa bakımının ne kadar detaylı ve önemli olduğunu bu güzel siteden öğrenince, kaplumbağalara daha güzel bir yaşam alanı yarattım. İşimle ilgili sık şehir dışı seyahatlerim hem beni, en çok da bu güzel kaplumbağaları oldukça zorluyor. Bu sebeple, üzülerek, komple satma kararı aldım.
Ekipmanlar;
1 Adet 100 litrelik akvaryum ve sehpası
2 Adet 4-5 cm boylarında kaplumbağa
2 Adet iç filtre
2 Adet ısıtıcı
2 Adet ışık (ısı spotu ve aydınlatıcı)
1 Adet kaplumbağa kuru alan
4 Adet Yem
1'er Adet kabuk geliştirici ve su düzenleyici
1 Adet iç cam derece
Hepsi için toplam 700 ₺ talep ediyorum (inanın daha yüksek rakamlara aldım ben).
Akvaryumun ebadı malum büyük olduğu için sadece İzmir'den birine verebilirim. İlginen arkadaşlar var ise, 0543 907 5639'dan bana (ismim Berfu) ulaşabilirsiniz. Fotoğraflarını * üzerinden gönderebilirim.

Slm sadece kaplumbağaları alabilirim eğer isterseniz çünkü diğer ekipmanlar bende mevcut iyi günler...tel nom:0530 013 35 68

Geri