Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum Dünyası

eminemre

Bordo Bereli
Merhaba,

Şu an için Nat Geo Wild kanalında yayınlanan Akvaryum Dünyası adlı program, "Living Color Aquarium" firmasının yaptığı balık akvaryumlarını tanıtan bir program. A.B.D'de Florida eyaletinde bulunan firma özel yapım akvaryumlar dizayn ediyor. Canlı seçiminden, akvaryum dizaynına, aksesuarlardan tüm malzemelere kendi atelyelerinde kendileri yaparak sıfırdan akvaryum dizayn ediyorlar. Şimdilik pazar akşamları 20.00 da Nat Geo Wild'ta seyredebilirsiniz. Ancak internetten programların tekrarlarına ve kopylarına da ulaşabilirisiniz.

Şimdiye kadar sürüngenlerle ilgili bir tasarım yaptıklarına TV üzerinden izlediğim programlarda rastlamadım. Ancak seçilen malzemeler, üretim aşamaları ve canlı seçimi konusundaki seçimleri akvaryum kuranlara örnek olabilir. Tabiki biraz da şov amaçlı bir program ancak en azından herşeyin kuralına uygun yapılmasını sağlayacak noktalar değiniyorlar.

Çoğunlukla deniz akvaryumları ve tematik akvaryumlar kuruyorlar. Afrika çikletleri, Malavi akvaryumları gibi siz temayı belirliyorsunuz ve onlar kumdan, kayalara ve diğer tüm dekorları kendileri hazırlıyorlar. Poliüreten malzemeler, şekillendirile bilir kalıplar yardımıyla orijinal mercan ve bitkilerin kopyalarını kullanıyorlar. Böylelikle doğada sayıları azalan özel mercan ve bikileri korumuş oluyorlar.

Aşağıda bazı örnek medya ve görseller mevcut. Dediğim gibi akvaryum kurulumuna, dizayn edilmesine merak duyan herkes programı takip edebilir.

Web Sitesi : mailto:/

mailto:/wp-content/uploads/2011/04/Public-Aquarium-Design-300x213.jpg

mailto:/wp-content/uploads/2011/04/Georgia-Aquarium-300x218.jpg

mailto:/wp-content/uploads/2010/03/Custom-Aquariums-300x225.jpg

mailto:/wp-content/uploads/2013/03/Aquarium.jpeg

mailto:

Teşekkürler Emin Emre. Bu programa denk geldikçe bakıyorum. Çok güzel projeler yaptılar. Benim en çok ilgimi çeken ahtapot ve köpekbalığı akvaryumları olmuştu.

Evet bende her zaman izliyorum bu programı . Belki bir gün kaplumbağa akvaryumuna denk gelirim diye hep izlerim :)

Cvp: Akvaryum Dünyası

Evet bende izliyorum şahane bir program bayılıyorum. :w00t:
Ben denk geldim.3 katmandan yaptılar.Koyu ve mat şekilde bitki tercih edilmesi gerekiyormuş.Bir tane deniz kaplumbağası iyileştirdiler.

Geri