Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum, ekipmanlar ve kaplumbağanın geleceği

hicbirfikrimyok2021

Bronz 5 Üye
Merhabalar 50×30×30 boyutunda akvaryum yaptırdım üstüne kuru alan yaptım ve ampul ile ısıtıcı koydum ampulün altına derece koydum fakat 30 derece üstüne çıkmadı ampul fotosu koyucam akvaryum su derece 28-29 civarı fakat filtre yan yatırdım ama sanki çalışmadı. Ve bundan sonra nasıl beslenmeliyiz nasıl vitamin takviye vermeliyim ve su içine temizleyici ilaç kullanmalımıyım malzemeleri foto da ekledim. Yardımcı olursanız sevinirim
Kaplumbagamın durumu nasıl sizce

Ekli dosyalar

• 20240731_124751.jpg
    20240731_124751.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 17
  • 20240731_123626.jpg
    20240731_123626.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 16
  • 20240731_123618.jpg
    20240731_123618.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 16
  • 20240731_123604.jpg
    20240731_123604.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 16
  • 20240731_123540.jpg
    20240731_123540.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 15
  • 20240731_123515.jpg
    20240731_123515.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 14
  • 20240731_123501.jpg
    20240731_123501.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 14
  • 20240731_123509.jpg
    20240731_123509.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 16
  • 20240731_111015.jpg
    20240731_111015.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 17
Ampulu daha çok yaklaştırmayı denediniz mi? Dereceyi hayvanın kabuğu hizasına koyun kuru alana değil

Rustik ampul bu yeterince ısı vermez 40-50v halojen armut ampul satın alın

Merhabalar 50×30×30 boyutunda akvaryum yaptırdım üstüne kuru alan yaptım ve ampul ile ısıtıcı koydum ampulün altına derece koydum fakat 30 derece üstüne çıkmadı ampul fotosu koyucam akvaryum su derece 28-29 civarı fakat filtre yan yatırdım ama sanki çalışmadı. Ve bundan sonra nasıl beslenmeliyiz nasıl vitamin takviye vermeliyim ve su içine temizleyici ilaç kullanmalımıyım malzemeleri foto da ekledim. Yardımcı olursanız sevinirim
Iaıtıcının marka ve modeli neydi sadece batmakla kalmıyor iş maalesef. Eğer cam kaliteli değilse su içinde de çatlayabilir o yüzden kaliteli marka olması gerekiyor

Iaıtıcının marka ve modeli neydi sadece batmakla kalmıyor iş maalesef. Eğer cam kaliteli değilse su içinde de çatlayabilir o yüzden kaliteli marka olması gerekiyor
Bazısı korumalı oluyor ya belki onlardandır diye silmiştim yorumumu ama kontrol etmesi daha doğru olur muhtemelen jbl korumalı bu

Markasını öğrenmeden anlayamayız ben ilk deneyimlerimde dandik bir ısotıco almıştım suda çatlamıştı iyiki çatlamayla kalmış yoksa sonu hiç iyi olmazdı :(

8 cm kabuk boyuna kadar günde 2 öğün toplam vereceğiniz yem miktarı ise kafa hacmi kadar olacak sabahları stick yem akşamları gammarus şeklinde stick yem olarak yavruyken tropical axolotl kullanabilirsiniz protein oranı yüksek, yavru su kaplumbağaları için de uygun

8 cm kabuk boyuna kadar günde 2 öğün toplam vereceğiniz yem miktarı ise kafa hacmi kadar olacak sabahları stick yem akşamları gammarus şeklinde stick yem olarak yavruyken tropical axolotl kullanabilirsiniz protein oranı yüksek, yavru su kaplumbağaları için de uygun
Minik kaplumbağalar için "serra raphy p" uygun mudur? Yem konusunda hiç bilgim yok

Minik kaplumbağalar için "serra raphy p" uygun mudur? Yem konusunda hiç bilgim yok
Evet raffy p de uygun fakat içeriğini değiştirdiler ve artık her kaplumbağa sevmiyor diye biliyorum denenebilir, bir de güncel olarak omega one juvenile var yavrular için benim bildiğim, tetra reptomin baby çok aramıştım Çıtır küçükken ama bulamamıştım sanırım hala yok o da, o yüzden yavrular için bulması en kolay kaliteli yem tropical axolotl gibi duruyor

Tropical'i hiçbir yerde bulamadım civarda markaları araştırdum ve siteye göre en uygun raffy p dışında uygun marka bulamadım. Raffy'yi bir denerim olmazsa başka markaları internet üzerinden sipariş veririm. sağolun ilginiz için

Tropical'i hiçbir yerde bulamadım civarda markaları araştırdum ve siteye göre en uygun raffy p dışında uygun marka bulamadım. Raffy'yi bir denerim olmazsa başka markaları internet üzerinden sipariş veririm. sağolun ilginiz için
https://www.trendyol.com/tropical/axolotl-yem-250ml-135g-kutu-su-semenderi-yemi-p-46000608
Bahsettiğim yem bu pahalıydı da axolotl besleyenler de arttıkça iyce pahalanmış sanki %46 mi neydi bunun proteini en yakin tetra reptomin %39 du yanlış hatırlamıyorsam Çıtır yem yemiyordu o yüzden bir dönem çok araştırmıştım

Ben şimdilik karidesle besliyorum sadece bayadır yem araştırıyordum zaten bu gerçekten bir yem için pahalı serra raphy sever diye düşünüyorum sevmezse buna bir bakarım ama bundan daha ucuz bir yem öneriniz var mı?

Ben şimdilik karidesle besliyorum sadece bayadır yem araştırıyordum zaten bu gerçekten bir yem için pahalı serra raphy sever diye düşünüyorum sevmezse buna bir bakarım ama bundan daha ucuz bir yem öneriniz var mı?
Biz de bir kere kullandık sonra yavru boyutunu geçti zaten hızlı büyüdü, önerim rotifish olur çünkü hem minik minik stick yemleri hem de bence fiyatına göre içeriği kaliteliydi biraz önce baktım fiyatı hala uygun baya onun da yüksek sayılır protein oranı hem de yavruların tüketmesi kolay olur ufak taneli olduğu için

Ama tek gammarusla beslemeyin orta segment bir stick yem alın rotifish olabilir ahm de fena değil

Geri