Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum Fiyatı

UtkuKurt

Gümüş 4 Üye
Arkadaşlar bugün camcıya uğradım ve 80x40x40 ebatlarında bir akvaryum yaptırmak istediğimi söyledim. Cama cam bir akvaryum olacak ve 6mm cam kullanılacak. Böyle bir akvaryum için 45 lira fiyat çekti. Pazarlığımız olmadı biraz fiyat araştıracağım dedim ve çıktım. Sizce böyle bir akvaryum için fiyat nasıl ?

Cvp: Akvaryum Fiyatı

UtkuKurt' Alıntı:
Arkadaşlar bugün camcıya uğradım ve 80x40x40 ebatlarında bir akvaryum yaptırmak istediğimi söyledim. Cama cam bir akvaryum olacak ve 6mm cam kullanılacak. Böyle bir akvaryum için 45 lira fiyat çekti. Pazarlığımız olmadı biraz fiyat araştıracağım dedim ve çıktım. Sizce böyle bir akvaryum için fiyat nasıl ?

silikon olarak akvaryum silikonu kullanacaksa ve sağlam bir işçilik olacaksa bence uygundur.

Akvaryum silikonu kullanılacak ve bana kuru alan için akvaryum silikonu lazım artan silikonu da bana verecekler. Geçtiğimiz yıllarda bir akvaryum yaptırmıştım işçiliği gayet güzeldi.
Arayıp siparişi vermeliyim o zaman. :)

Fiyat oldukça iyi. Ömürlük bir akvaryum olur. Mümkünse yüksekliği 40 yerine 50 yaptırın daha rahat edersiniz.

Eğer güvenlik katsayısını 2.5 alırsak 5-6 mm bahsettiğiniz akvaryum için uygundur cam kalınlığı olarak.

Akvaryumun yeri hazır ve eğer yükseklik 50 cm olursa çok yüksek olur.

Yan camlar 6mm , taban 8mm.

Gayet uygun, şimdiden güle güle kullanın.

Ben hazır 55 litrelik akvaryumu 30 tlye aldım ama 2. el ama camcı ucuz hazır akvaryumlar daha pahalı kaliteli yaparsa sorun yok.

Fiyat gayet iyi.Benim arkadaşımın tanıdığı bir camcı var.125 cmlik akvaryumu 15 tlye yapıyor.

Orda biraz da cam kalınlığı devreye giriyor. 80cm ve üzeri akvaryumlarda 10mm cam kullanmak gerekiyor fakat bir çok camcı 8mm kullanıyor. 10mm cam kalınlığı olunca akvaryumun fiyatı epey artıyor.

Bu arada aklımda bir akvaryum dizayn ettim ve ölçülerini değiştirdim. 80x40x35(yükseklik) şeklinde olacak kuru alan akvaryum haricinde olacak. Anlatmak bana zor geliyor ondan dolayı paintte fazla detaylı olmasa da bir çizim yapıp sizlere sunacağım.

1) mailto:/r/j/kw5d.jpg
2) mailto:/r/j/kw6c.jpg

Buyurun arkadaşlar böyle birşey düşünüyorum.
Merdivenin üzerine akvaryum silikonuyla da taşlar yapıştırmak istiyorum doğal bir görüntü kazanması için.

Çizdiğiniz bu örnek kullanım alanı en geniş akvaryumu oluşturuyor. Ayrıca kuru alan da korumalı kalıyor. Forumda akvaryumunu bu şekilde dizayn eden bir çok üye var. Benim sevdiğim bir dizayn.

Benim eski akvaryumda bir ay böyle kullanmıştım üşütme ihtimalleri vardı camın yanındaydı akvaryum ondan değiştirdim.

mailto:/forum/Konu-2-kat-yeni-kuru-alan.html buda eski akvaryumum ve 2. katı.

Evet arkadaşlar akvaryumun siparişini verdim. Yarın sabah alacağım az gittik uz gittik 35 liraya hallettik akvaryum işini.

Geri