Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum ile fanus arasındaki fark

yarenbturtle

Yeni Üye
Arkadaşlar fanusta büyüyen kapluşla akvaryumda büyüyen kaplumbağanın arasında ne gibi farklar vardır?

Edit tubidik: Konu başlığı içerikle alakalı olmalıdır.Başlığınız düzeltildi.

RE: bir soru

En kötüsü fanusta bakılan kaplumbağa fazla yaşamaz ölür. Ama akvaryumda bakılan kaplumbağa uzun yıllarca yaşar.

Fanuslarda kaplumbağalara işkence edilir bakılmaz.Kaplumbağalar vücut ısısını dış çevreye göre ayarlayan hayvanlar.Gerekli su sıcaklığı sağlanamazsa kış uykusuna yatarlar.Küçük kaplumbağların kış uykusuna yatması çok tehlikeli.En basitinden bir örnek bu.O fanusta bakarak kaplumbağanızı adım adım ölüme götürürsünüz.Unutmayın eğer bir canlıyı evinize alıyorsanız onun sorumluluklarını da yerine getirmelisiniz.

Sadece eziyet çeker kaplumbağa ölüm fanusunda en iyisi büyükçe ve tam donanmalı bir akvaryum almak.

alcatraz' Alıntı:
Sadece eziyet çeker kaplumbağa ölüm fanusunda en iyisi büyükçe ve tam donanmalı bir akvaryum almak.

Çok doğru.Ben kaplumbağamı aldığımda ölüm fanusundaydı.2 gün durdu sadece ama daha ikinci günde hastalanmaya başladı.Forumdan nelere ihtiyacı olduğunu öğrendim ve aldım.Şu an sadece Uvb ışığım eksik.Onu da alacağım.

paludaryumdaki kaplumbağanız gelecek hayalleri kurar, daha büyük bir paludaryum daha çok bakım daha çok arkadaş paludaryumdaki kaplumbağalar bir kayadan diğer kayaya tatile çıkar güzel ve mutlu bir hayatı olur, ama fanustaki kaplumbağalar geçim sıkıntısı yaşar hayatları dar ve sıkıcıdır.

Geri