Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Geceleri kaplumbağamda özgüven patlaması

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
kaplumbağam sabah ve öğlen kuru alanda iken beni gördüğünde direk kaçıyor ama akşam ve gece beni gördüğünde sudayken bile kuru alana çıkıp bana doğru tırmanmaya çalışıyor ve hiç korkmuyor elimi uzatıyorum ona bile kafasını ellerini uzatıp tırmanmaya çalışıyor. çok garip...

Yem isteği baskın gelmiş. Gece ortam fazla mı aydınlık? Öyleyse hayvan uyumaz.

Yem isteği baskın gelmiş. Gece ortam fazla mı aydınlık? Öyleyse hayvan uyumaz.
bugün kaplumbağanın olduğu odada baya bir işim vardı o yüzden aydınlıktı sonra kapattım uyudu zaten. ama sürekli kuru alana çıkıp iniyordu lamba açık değilken, hasta olmaz değil mi?

Hava sıcak ve esinti yoksa birşey olmaz.

Sürekli geceleri alanda ise ve hava soğuyorsa 40 W renkli armut ampul gerekir.

Hava sıcak ve esinti yoksa birşey olmaz.

Sürekli geceleri alanda ise ve hava soğuyorsa 40 W renkli armut ampul gerekir.
zamanlayıcı priz saat 8:30-9:00 gibi kapanıyor akşam bende açmakla uğraşmak istemedim zaten çok işim vardı. işim bitince zaten ışıkları kapattım uyudu. bu arada kışa doğru mas akvaryumdan 120 cm veya 100cm kaplumbağa akvaryumu almayı düşünüyorum sizce 120cm mi 100cm mi alayım?

100 cm tek hayvana yeter. Bunun üstüne çıkınca ekipman gücü de hem watt hemde maliyet olarak artıyor.

cem bey bu arada sera raffy p deki kırmızı yemlerin mineral olduğunu duydum onları kaç günde bir kaç tane vereyim?

Elektrik çarpması sebebiyle öldüler.

Mineral yemler haftada iki öğün ya aynı gün yada uzak günlerde. Günde tek öğün verilen yetişkinlerde 1 gün.

Elektrik çarpması neden yasaniyor ki, bunun için ne gibi onlemler alabiliriz?

Su ısıtıcı camı patlarsa kabloda hasar oluşursa. Yetişkinler önüne geleni dişliyor. Onun için kalitesi düşük ekipman kullanmıyoruz.

Normalde suda düşük akımda elektrik geçişi olur bu hayvana yada bize zarar vermez.

Evet. Ama jbl protemp dışında plastik koruyucu olduğu için tam kaplumbağalara göre.

Geri