Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ömürlük akvaryuma geçiş

daha sonra yaptırmayı düşünüyorum. sizce 100x50x60 bir akvaryum, dış filtresi, iç filtresi, ısıtıcısı, lambası vs. herşey ortalama ne kadar tutar?

Böyle devam ederse 20.000 tl'den aşağı çıkmaz. Sadece akvaryum 10.000 tl'yi geçer.

Bu olmaz. 1 cm'lik cam kullanacak. Cam tek başına o fiyat eder.

Evet, en ve boyda 1-2 cm geniş olacak. Ama öncelik akvaryum sonra diğerleri.

cem bey buradan bana uygun 100x50x60 veya 120x50x60 akvaryum önerebilir misiniz direk hazır alayım.

Bu ölçülere denk gelen 0060 ve 0062 kodlu olanlar uygun.

cem bey siz 20.000tl tutar demiştiniz ama bu 8500. yeni ısıtıcı dış filtre falan desek max 10-11 tutar diye düşünüyorum 😂

Yanlız o akvaryuma takacaginiz motor 3-4kdan assagi olmaz benim aldigim yeni filtre 5k omrumun sonuna kadar bidaha filtre almam diye aldim 4000 litre akvaryum icinmis benimki 42 litre 🤦🏻‍♂️

Yanlız o akvaryuma takacaginiz motor 3-4kdan assagi olmaz benim aldigim yeni filtre 5k omrumun sonuna kadar bidaha filtre almam diye aldim 4000 litre akvaryum icinmis benimki 42 litre 🤦🏻‍♂️
neden iç filtre almadınız ki o akvaryuma iç filtre yeterde artardı ben bile şuan 60 litrelik akvaryumumda iç filtre kullanıyorum gayet yetiyor.

dogrusu turkiyedekiler baya ucuzmus 700 lira max ben yurtdisindan aldirmistim bayramda gelen akrabaya

cem bey siz 20.000tl tutar demiştiniz ama bu 8500. yeni ısıtıcı dış filtre falan desek max 10-11 tutar diye düşünüyorum 😂

O akvaryumlar muhtemelen stok eritme olabilir. Şu an o paraları veren pek olmaz. İndirime gitmişler.

O iki akvaryuma uygun dış filtre tetra ex 1200 plus o da 5000 tl'den aşağı değildir. Eheim ve jbl dış filtreler akvaryumla aynı paradır. Alt seviye markalar eski nesil motor kullanıyor onlarda elektrik faturasından yiyor.

Filtre malzemeleri var. Kaliteli markalarınkiler 600 ila 1000 tl civarı olmuştur. Ki ömürleri 3 ila 6 ay arası. Hayvan tek o kadar abartı gitmeye gerek yok tabi. Jbl yada eheim su ısıtıcı alacaksın. Diğer ekipmanlar derken fiyat uçacak.

Dış filtrenin modeli nedir? Debisi kaç lt/h?

Turkiyede minijiangin bazi modelleri var ama ns f olan yok

Türkiyede sadece haznesi satiliyomus bi ara trendyolda onunda stogu bitmis

O akvaryumlar muhtemelen stok eritme olabilir. Şu an o paraları veren pek olmaz. İndirime gitmişler.

O iki akvaryuma uygun dış filtre tetra ex 1200 plus o da 5000 tl'den aşağı değildir. Eheim ve jbl dış filtreler akvaryumla aynı paradır. Alt seviye markalar eski nesil motor kullanıyor onlarda elektrik faturasından yiyor.

Filtre malzemeleri var. Kaliteli markalarınkiler 600 ila 1000 tl civarı olmuştur. Ki ömürleri 3 ila 6 ay arası. Hayvan tek o kadar abartı gitmeye gerek yok tabi. Jbl yada eheim su ısıtıcı alacaksın. Diğer ekipmanlar derken fiyat uçacak.
cem bey jbl in kaç watt olanını almalıyım? dış filtreyi aldığımda alacağım malzemeleri söylersiniz değilmi.

Jbl e 1502. Acele etme daha zaman çok. Hayvan ufak.

Geri