Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum ölçüsü ve fiyatı uygun mu ?

Raphael-Michelangelo

Bronz 2 Üye
120*50*60 ölçülerinde bir akvaryum varmış petshop ta. Adam önceden küçük köpek balıklarını beslediğini söyledi. 100 TL ye satabileceğini söyledi. Ama cam kalınlığı kaç mm bilmiyorum. Sizce uygun mu ? Ona göre finansmanımı sağlayıp edineceğim.

Bu akvaryum ne zamandır kullanılıyor acaba. Sızdırmazlık ve silikon durumu nedir bilmek gerekir. Yada en garantisi camları söktürüp tekrar birleştirtmek.

Fiyat iyi ama cam kalınlığını sorun derim.

Cvp: Akvaryum ölçüsü ve fiyatı uygun mu ?

Hemen hemen hacim aynı , mailto:/evcil-hayvan-petshop/kaliteli-ve-ucuz-100cm-akvaryum-99-90tl-67713829 bu akvaryum'a ne dersiniz? Hem sıfır ürün.

Cam kalınlığı sanırım minimum 6 değil 7 mm olmalı ama eve geçince bakar söylerim.

Bu arada cam kalınlığı hesabı için google arama yerine akaryum hesabı yazın ve çıkan ilk linki kullanın. Burada ölçülerinize göre gereken minimum cam kalınlığı, akvaryumun su hacmi, hatta cam vs ağırlıkları bile çıkacak. Link adını reklam olmasın diye vermiyorum.

Son belirtilen ürünün cam kalınlığı 6 mm olarak belirtilmiş.

En az 7 mm diyor :) 6 mm olsa ne gibi sorunlar ile karşılaşırım acaba ?

Silikon ömrü ve sızdırmazlık riski var. Basınç çok olduğu için çatlama patlama riski var. Adam iki yıl garanti vermiş ama sonrasındada olabilir. Ayrıca iki yıl içinde sorun olup o kadar su eve boşalınca yeni ürün verse ne olacak. Kesin bir şey olur demiyorum ama alınmayacak risk. Hatta camlarda stres yaratacağı yük bindireceği için üstüne kuru alanda yapılamaz. Bu sebeple ben her akvaryumu üste kuru alan yapabilmek için en az 2 mm daha kalın camdan yaptırdım. Standart aldığımında kuru alanı içeride taşlardan yaptım.

Bir camcı ile görüşüp fiyat almakta fayda olabilir. Hem enide bunlar gibi dar olmaz. Bunlar balık akvaryumu. Kendiniz ölçü ve kalınlık verebilirsiniz.

80*50*50 ölçülerinde 8mm cam kalınlığı ile sordum , silikonu kendim temin edeceğimi söyledim. 120 tl cam 30 tl işçilik dedi. Kuru alan için sizin 840 lt.lik tankınızdan örnek alarak akvaryumu tam kapasite kullanabilmek için üste ek bi yer daha yapacağımızı söyledim. Uğraşamam falan dedi. çıkıp gittim bende. Sizce bu fiyat ve bu ebat uygun mudur ?

Bence fiyat fena değil. Bir kaç yer ile daha görüşülebilir. Tek kaplumbağa için güzel eğer iki kaplumbağanız varsa boyunu 100 de yapabilirsiniz.

Geri