Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryum silikonu?

canan

Yeni Üye
suyu değiştiriken akvaryumun dibinde küçük bir çatlak oldu bende silikonla yapıştırdım kurudu suyla doldurdum fakat silikon kaplumbağalarıma zarar verirmi acaba lütfn acil cevap verirmisiniz tşk..

RE: akvaryum sorunum var (acil)

Kaplumbagalara slikon zararlıdr kokusu ve icindeki maddeler zehirleyebilir..

silikon 2 gun kuruduktan sonra birgunde suyla bekletmeliydiniz. Su silikondaki zehiri alsin diye ondan sonra taze su koyup kaplumbaganizi koyabilirdiniz.

MissSevda' Alıntı:
silikon 2 gun kuruduktan sonra birgunde suyla bekletmeliydiniz. Su silikondaki zehiri alsin diye ondan sonra taze su koyup kaplumbaganizi koyabilirdiniz.
Sevda hanım Turkiyede bir forum var orda okudum zararli oldunu. hem burdaki veterinerler,uzmanlar,petshoplar oyle diyor .Cevremde sizin dedigzi yapanlarda var ama sonu ne yazkki olüm. En mantklisi akvaryum slikonu kullanmak.

ben oyle yaptim ilk baslarda akvaryumum akitiyordu neredeyse bir senedir halen saglikli yasiyor ve burada kumlu kuru alanini silikonluyorlar yine kaplumbagalari yillardir yasiyor hem akvaryum silikonu bu minik bir akinti icin tum akvaryumu degistirmek bana pek mantikli gelmiyor ben silikonladim. Burada hep yapiyorlar dediginiz gibi olumlerde olmuyor.

valla alirken birsey yoktu icinde suyla tasirken silikonlu yeri asinmis su akitiyordu. Bende gittim akvaryum silikonu aldim dedigim gibi yaptim. Bir akinti icin tum akvaryumu degistirme gibi luksum yok zaten borcla almistim o akvaryumu. Birde adamlar boşuna akvaryum silikonu yapmamislar. Iyice kurutup birgunde suyla bekletince hic birsey olmaz, olsaydi burada kaplumbaga kalmaz hepsi olurdu.

akvaryum silikonu kullandiysan kurudugu gibi kullanmaya baslayabilirsin su doldurup bekletmeye falan gerek yok. normal silikon kullandiysan bide bekletmeden doldurduysan suyu zaten yazik oldu kapluslara..

Ya normal slikonun icndeki zararli ve zehirleyici maddeler su da bekletince yok oluyor mu?:s

VamPrelLa' Alıntı:
Ya normal slikonun icndeki zararli ve zehirleyici maddeler su da bekletince yok oluyor mu?:s
ya akvaryuma normal silikon kullanilmaz. Akvaryum silikonu kullanicaksin.

MissSevda' Alıntı:
Ben basta zararli diynce szde su da bekletn zehri alsn dednz bende akvarym slkonunun zararli etkisi oldugunu bilmiyrdm..normal slikondan bahsedyrsnz sandm:)

XxjusticexX' Alıntı:
MissSevda' Alıntı:
Ben basta zararli diynce szde su da bekletn zehri alsn dednz bende akvarym slkonunun zararli etkisi oldugunu bilmiyrdm..normal slikondan bahsedyrsnz sandm:)

Yok caniimmm akvaryuma normal silikon zaten gitmezki, benim akvaryumun su akitinca iste forumda sordum bana öyle dediler. Bende 2 gün ( o zaman havalar süperdi) güneste beklettim birde su doldurup öyle beklettim. Sonra daha fazla sabrim kalmadi hemen içinin dizaynini yapip leylayi attim içine.

Bende normal slkon icn syluyorsunz zannttm:) :d

Silikon tabancaları oluyo bilirmisiniz?Fişe takılıyor. Ben onla kuru alanın parçalarını birbirlerine yapıştırdım.Bir zarar gelir mi?

woswos' Alıntı:
Silikon tabancaları oluyo bilirmisiniz?Fişe takılıyor. Ben onla kuru alanın parçalarını birbirlerine yapıştırdım.Bir zarar gelir mi?

Sıcak silikondan bahsediyorsunuz...
Sıcak silikon geçici bir çözümdür. Normal silikon gibi tutmaz.
Zaten suyu görüncede kendini bırakır. Camı tutmaz..

Geri