Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum sizce nasıl

Erik

Bronz 4 Üye
Bugun dolasirken sans eseri bir akvaryuma rastladik 150x65x50 boyutlarinda..icinde kumu dis filtresi isiticisi deniz kabulari vs var...dolapli molapli bir akvaryum..toplam 350 tl diyor cocuk..bizim tospisler daha 5-6cm boylarinda acaba almak ne kadar mantikli?

Cvp: sizce nasil

bence 5-6 cm için bu kadar büyük bişeye gerek yok

RE: sizce nasil

Bende 150x80x70 akvaryum ve içinde en büyüğü 8 cm üç kaplumbağa var. Gelecek ve şimdiki rahatları için ne kadar büyük olursa o kadar iyi. Ancak almadan önce cam kalınlığını sorun.
Çok güzel olacaktır.

Cvp: Akvaryum sizce nasıl

Dış filtresinin modelini de öğrenin cam kalınlıgının yanında. Bende 450 litre ıcın 350 tl dolaplı falan uygun ama 300 tl ye almaya calısın filtre+akvaryum olsun deyin kum almıcam vs.

Oldukça uygun gözüküyor. Fakat akvaryumun sağlamlığını kontrol etmenizde, ve dış filtrenin markasını öğrenmenizde fayda var.

ölçüleri tam olarak aldım..8 mm cam kalınlığı 140x60x60 boyutlarında.. dış filtre de lifetech 825 ama ısıtıcı göremedim..varsa problem değil de yoksa nasıl bir ısıtıcı almam gerekir..bi de bu boyutlar ve özelliklere göre nasıl sizce ?

Fiyat uygun bana göre.
Ben olsam kaçırmaz alırdım.Eksik olanları da zamanla tamamlarsınız zaten.

Bence 500 litre için 8 mm cam kalınlıgı cok az. 10 mm olmalı

Bu fiyata zaten 10 mm cam beklemek biraz saçma olurdu.Büyük ihtimalle cam kalınlığı az olduğu için bu fiyat.
Ama eğer kayıt, kuşak varsa kullanılabilir geliyor bana.Tabi ki üstüne asma kat tarzı şeylerin kullanılması bu tarz bir akvaryumda tehlikeli olur.

Akvaryumlarda cam kalınlığını yükseklik belirler. Sanırım yükseklik 50 cm oldugundan 8 mm cam idare eder. ama yükseklik 65 cm olsaydı 10 mm den daha kalın olmalıydı cam. Ayrıca çizik çatlak vs bakın yoksa iyi bir fiyat

Nert doğru söylüyorsun, cam kalınlığına en büyük etken yükseklik.
Ancak suyu ne kadar koyarsanız koyun bu akvaryum ölçülerinin cam kalınlığı 10 mm den az olmamalı. Fiyatı düşürmenin en kolay yolu cam ağırlığını düşürmektir. Tabi tüm akvaryumlar balık için üretildiğinden kaplumbağaların kuru alanlarının cama bindireceği yükler düşünülmüyor. Bence teklikeli. Kesinlikle almayın derim.

Geri