Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum tasarımı

berkay35

Bronz 4 Üye
Merhaba yakın zamanda 70x50x40h boyutlarında 175litre bir akvaryum yaptırıcam üstüne kat çıkıp kuru alan da yaptırıcam güzel dış filtre 200w ısıtıcı ve beyaz kırmızı ve mavi renklerinde florasan tarzında 3 UV lamba alıcam kaplumbağam 6 yıldır benimle kur yaptığını öğrendim ve onuda çiftleştirmek istiyorum bunun için akvaryuma neler eklemem gerekli bunları şimdiden bileyim ki ona göre akvaryumluk bir durum varsa onlarıda camcıda yaptırayım yardımcı olsursanız sevinirim

Cvp: Akvaryum tasarımı

Çiftleşme durumu için değilde yumurtlama için teferruat gerekecektir. Derin ve toprak yada iri taneli kum dolu bir kuru bölüm olmalı.

Turgay bora diye biri var. Googledan aratın. Prens ve prenses diye kaplumbagalari var. Gereken herşeyi ordan öğrenebilirsiniz. Ama zor bir iştir. Ve akvaryum + filtrelerden daha maddi manevi masraf ve çaba gerektirir

Göz attım da sanırım bu akvaryumda yapılacak bir iş değil

Gerçekten zor olduğu gibi hayvan hazırlanan her ortamıda beğenmeyebiliyor.

Geri