Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İkinci el akvaryum ekipmanlarını nereden bulabiliriz ?

yeyyey

Yeni Üye
İç dış filtreler , termometre , ısıtıcı, kuru alan, uvb lambaları dahil ekipman aranıyor

termometre çok pahalı birşey değil onu sıfır da alabilirsiniz

Foruma hoşgeldiniz.

Akvaryumun ölçüleri nedir? ona uygun alacaksınız.

Dişi ama yaşını bilmiyorum

Ekli dosyalar

• 0DF1594B-BFD8-4436-9D3D-A8A30FFE1073.jpeg
    0DF1594B-BFD8-4436-9D3D-A8A30FFE1073.jpeg
    587 KB · Görüntüleme: 29
  • 712C9E76-28FE-4322-9C9B-51B8F6DCBEE0.jpeg
    712C9E76-28FE-4322-9C9B-51B8F6DCBEE0.jpeg
    535.9 KB · Görüntüleme: 28
Kaplumbağa sarı benekli.

Akvaryum limite ulaşmış. Kışa doğru 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında ara geçişli hazır bir akvaryum yada doğrudan özel yapım 100*50*50h yada 60h ve 10 mm cam kalınlığında ömürlük akvaryuma geçmelisiniz.

Su ısıtıcıyı bu akvaryumlara göre düşünürsek 200 watt alın. İkinci bir masraf olmasın. Tam batan kaliteli olarak tetra ht 200 W, eheim thermocontrol 200 W veya jbl protemp 200 W alacaksınız.

Filtreye gelirsek hiçbir iç filtre bu akvaryum için randımanlı olmayacaktır hayvan büyük suyu çabuk kirletecektir.

600-650 lt/h debili bir iç filtre bakın. Hava kabarcığı veren ve varsa şelale boru aparatı olan bir filtre olsun. Ömürlükte dış filtre yanında sudaki eski derileri toplamada kullandığımız için çöp olmaz.

Lamba olarak knitex marka uygun. Bu konuda yazdım.

İç dış filtreler , termometre , ısıtıcı, kuru alan, uvb lambaları dahil ekipman aranıyor
Bende hepsi mevcut kaplumbağalar sahiplenirse satmayı düşünüyordum. Uv düzeneği de var ama çalışmıyor. lambası ya da adaptörü arızalı. Akvaryum 45x45 h:30...

B
Bende hepsi mevcut kaplumbağalar sahiplenirse satmayı düşünüyordum. Uv düzeneği de var ama çalışmıyor. lambası ya da adaptörü arızalı. Akvaryum 45x45 h:30...
Bu akvaryumda o hayvan için ufak. Boyca uzun olmalı hayvan yüzerek büyür ve formunu korur. Dengeli gelişir kabuk yapısı bozulmaz.

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Sorum olursa mutlaka tekrar yazacağım . Peki yem olarak hangisini kullanmalıyız ?

Şu an hangi yemleri kullanıyorsunuz?

Bunları iştahlı yiyor ise ek olarak dajana gammarus sticks ve tropical biorept W yemleri alın.

Bu filtreyi efe arkadaşımıza önerdim. Fiyat/fayda açısından güzel. Pervane tarafına ince bir sünger koymak kaydıyla hazneye elyaf konarak daha fazla verim alınabilir.

Bunları iştahlı yiyor ise ek olarak dajana gammarus sticks ve tropical biorept W yemleri alın.

Bu filtreyi efe arkadaşımıza önerdim. Fiyat/fayda açısından güzel. Pervane tarafına ince bir sünger koymak kaydıyla hazneye elyaf konarak daha fazla verim alınabilir.
Teşekkür ederim Cem bey 🙏🏼

Geri