Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Paludaryumum hakkındaki düşünceleriniz?

kisacasi alani guzel almaniz gereken tek sey silis kumu bence onun disinda yavru kaplumbaga icin guzel bir yer bitek karasına yapay cim alsaniz guzel olur bence cunki o bosluklar biraz korkunc duruyor bir yeri takilir felan diye korkuyorum (takılmaz ama oyle duruyor)
Ben plastik çim kullanmıyorum tavsiye de etmiyorum. Arasına kolaylıkla yem kaçtığı için plastigi yiyorlar. Dikkatli olsanizda yem kaçıyor bir şekilde

plastik değil yapay çim den bahsediyor bende kullanıyorum. halısaha çimi gibi birşey yani.

UVB lamba kullanmiyorum d3 vitamini ve kaplumbağa vitamini kullaniyorum uvb lambanin yerini görüyor biraz.
onu sürekli kullanmak da zararlı diye biliyorum. ama siz yinede yakında uvb lamba almaya çalışın. kullandığınız masa lambasının linki varsa atabilir misiniz?

Kısaca acelesi olmasada silis alın hayvan icinde eselenir vakit gecirir ve silis kumu onun sagligi icin yararli demisti cem bey. (not: sari olani alin bazi petshoplar yesil ve siyah vermek isteyebilir)

silis kumunu alin 5 dk gizlice izleyin direk oynayip kumu yemeye basliyorlar (yemesi faydali)

strafor gibi plastikleri kaplumbagalar yutmadan agzindan cikariyor

Geri