Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Paludaryumum hakkındaki düşünceleriniz?

kum/plastik/strafor gibi maddeleri geri kusuyorlar bizzat izledim 🤠

benim kaplumbağam hiç kusmadı daha tecrübe edemedim öyle birşeyi 😂

benim kaplumbaga yavru degil 8-10cm ustu bir kaplumbaga sizi bile yer arkadaslar saka yapmiyorum gecen akvaryumu temizlerken gozlugumu isirdi 🙈 (masa gibi bir yere koymustum tabiki dusmesin diye onlemler aldim masadaki gozlugu isirdi)

kum alinca bunu gozlemlemeniz uzun surmez kumu gorur gormez sanki hic yemek gormemis gibi yemeye gidiyor sigara dumani atar gibi kumu atiyor

Tavsiyem Akvaryumda Yapay cim strafor gibi malzemeler kullanmamanız. Sonra kussa bile hiç yutmamış olması çok daha iyi.

benim kaplumbaga yavru degil 8-10cm ustu bir kaplumbaga sizi bile yer arkadaslar saka yapmiyorum gecen akvaryumu temizlerken gozlugumu isirdi 🙈 (masa gibi bir yere koymustum tabiki dusmesin diye onlemler aldim masadaki gozlugu isirdi)
bu arada ben akvaryum temizliğini haftada bir yapıyorum yani haftada bir suyun 3/1 ini dip çekimi ile alıp su ekliyorum. aynı zamanda da dip çekimi yaptıktan sonra filtreyi temizliyorum.

yavru kaplumbagalara marul zararli ama buyuyunce marul yemek icin sizi ezer gecerler 1 parca marula marul gorunce capcap cap cirpiniyolar hemen 😬

ben kuru alani degistiricem ama tahtadanmi yapsam camdanmi onu dusunuyorum cunki su tahtayi sisirir

ince cam koyarsam zaten 11cm bi kaplumbaganin cami kirmasi 10 dakikayi almaz 😃

Geri