Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Goz sisligi

Dilaasil

Yeni Üye
Gözü enfeksiyon mu kaptı bilmiyorum, sis ve biraz kapali,altı beyaz olmuş.ne yapmalıyım bilmiyorum

Ekli dosyalar

• IMG-20230626-WA0007.jpg
    IMG-20230626-WA0007.jpg
    51.7 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG-20230626-WA0006.jpg
    IMG-20230626-WA0006.jpg
    64.4 KB · Görüntüleme: 15
SEBEP OLABILECEKLER:

Kaplumbaganıza akvaryumdamı bakıyorsunuz plastik kapta bakıyorsanız buna sebep olabilir. Akvaryuma geçin. Ben mesajlarda kaplumbaganin yasadigi seye akvaryum diyecegim.

Akvaryumda başka bir canlı veya taş/kaya sert cisim varmı?

Akvaryumunuzun adasının karşısındaki cam ile adanın arasındaki mesafe ne kadar? (minimum 10cm olmalı)

Akvaryumda salınım yapan birşey varmı plastik ürünler buna dahildir onları çıkarın (plastik bitki taş kuru alan veya kap)

Akvaryumda musluk suyumu kullanıyorsunuz?

----------------------------------------------------------------------------------------------------

YAPMANIZ GEREKENLER:

Sabah akşam 15 saniye arayla 3 damla genta göz damlasını damlatın. 5 dakika kuru bir alanda bekletin.

Iceride taş/kaya vs. varsa çıkarın. Odada her zaman loşta olsa bir ısık yansın.

Akvaryumunuz çok kirliyse temizleyin.

Son düzenleme:
Evet göz enfeksiyonu var. Gentadan sabah akşam 10-15 saniye arayla üçer damla damlatın. 30 dakika kuru yerde bekletin.

Geri