Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum ve Ekipman

Huriyem

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar benim 4 gün önce kaplumbağam öldü. Şimdi yeni kaplumbağalar almak istiyorum. Muhtemelen 2 tane alacağım. Akvaryumu da yeni yaptırmaya karar verdim. 65x40x40 diye düşünüyorum. Sizce yeterli mi ve tahmini kaç para eder? Ayrıca akvaryumun içinde gerekli olan ekipmanları, bunların önemini ve tahmini fiyatlarını söyleyebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Düşündüğünüz akvaryum 100 lt kapasiteli. Bir kaplumbağaya ömür boyu, iki kaplumbağaya 3 sene kadar yeter. Bu akvaryuma hem mekanik hemde biyolojik filtrasyon için dış filtre almanizi öneririm. Su temizliği ve değerleri ygun yaşam alanı için gereklidir. Tabi ısıtıcıda şart. Suları 26-28 derece arasında olmalı. Kuru alanda şart olan üçüncü ekipman. Tabi burayı ısıtacak lambada. Kuru alanda 31-32 derece olmalı. Eğer akvaryumu hazır almaz imal ettirirseniz kuru alanıda yaptırabilirsiniz.
Fiyatlar çok değişkendir. Marka, kapasite hepsi etkendir. Bence 200 ila 1000 tl arası değişir.

Ancak önce ortamı eksiksiz kurup sonra canlı almak en önemli konu.

Cvp: Akvaryum ve Ekipman

Akvaryumu yaptıracaktım ama sonra vaz geçtim. Hazır almayı düşünüyorum.

Cvp: Akvaryum ve Ekipman

Bu ölçüler kesin ise takribi bütçenizi de belirtirseniz ona göre imkanlar dahilinde önerilerde bulunabiliriz.

Aksi halde en iyiler tercih edilmeli ve tabiki önerilenlerde bunlardan olacaktır.

Geri