Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum ve sehpa için öneriler

donmezcan

Bronz 3 Üye
Merhaba arkadaşlar ben 110*75*50 boyutlarında bir akvaryım yaptırıcam sanırım cam kalınlığının en az 8mm olması gerekiyor camcıdan yaptırıcağım için bu büyüklükteki akvaryumda sorun olurmu ve boyutlar iyimidir boyut olarak önerilerinize açığım ayrıca akvaryumla onu rahat taşıyıcak sehpa yaptırmam lazım marongozdan yaptırıcağım akvaryum 400kg küsür olucağı için sahpa taşırmı yoksa demirden bişeymi yaptırmam gerekiyor?

biraz uzun oldu ama akşam akşam üşenmeden yorumları benimle paylaşan herkeze teşekkürler ........ :D
:D

Cvp: Akvaryum ve sehpa için yardım !

Akvaryum hacminiz ve boyutları çok iyi. 8-9 mm cam kalınlığı çok iyi olur. 7 mm altına inmemelisiniz. Kayıt, kuşaklı olarak ve rodajlı camdan yaptırmanız çok iyi olur. Hem daha dayanıklı hem daha uzun ömürlü olur. Cam ile beraber 500 kg bir ağırlık olacak. Böylece demirden taşıyıcı yaptırmanız gerekiyor.

Cvp: Akvaryum ve sehpa için öneriler

Sadece mobilyadan yaparsanız taşımaz kesinlikle demirden birşey yapmanız gerekiyor.....

Demirciye gidin 4*3 2mm et kalınlığından ölçüleri vererek demir profil yaptırın. Ayaklarına da kayıt attırın açılma yapmasın diye. 120 60 50h akvaryumda 3*3 2 mm den profil kullanıyorum

Merhabalar,

Kayıt attırmak, kuşak gibi terimler kullandınız. Bunları anlayamadım da.

Rica etsem biraz açıklar mısınız?

Teşekkür ederim.

Merhaba, demirciye gidin. söylediklerime ek olarak kum+kayalar bilmemneyi de dahil ederek net taşıyacağı kg yi söyleyin. Benim dediğim ölçüleri vericeksiniz buyuk ıhtımal onlarda aynı şeyi söylücek. Bu kadar ağırlığa dayanması için profilin ayaklarına kayıt atıyorlar. Açma yapmasın diye. Birde akvaryumun konulcağı zeminin ortasına da demir attırın ki sağlam olsun.

Bu arada 100 tl den fazla tutmaması gerekir. istanbulu bilemiyorum ama fazlası enayi parasıdır emin olun :)

Söylediklerim kafanızda canlanmadıysa demirci size cizim yapıyor veya kısaca ben size cizim yaparak anlatırım :)

Kayıt akvaryum tabanında kenarlarda ek parça camlardır. Yapışan yüzeyleri artırarak dayanıklı olmasını sağlar. Yukarıdada iki adet boydan boya vardır bunların üzerinden karşıdan karşıya bir yada iki tane cam yapıştırılır. Buna kuşak deniz. Buda esnemeyi önler. Özellikle büyük akvaryumlarda gereklidir.

Geri