Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum yeni aldım, acaba şimdilik yeterli mi?

Endles96

Bronz 5 Üye
Akvaryum aldım ama şimdilik ısık taktım öyle kuru alanıda var filtre ve ısıtıcı yok ilerki zamanlarda alıcam sizce napıyım ? mailto:/11tllas.jpg

Cvp: Akvaryum aldım yeni acaba şimdilik yeterlimi ?

Isıtıcı olmazsa olmazımız.
Acil olarak ısıtıcı almalısınız.Bu akvaryum için 25-50W yeterli olacaktır.10 TL gibi bir fiyata alabilirsiniz.
Evinizde olan bir cd kabınız varsa eğer mailto:/forum/Konu-videolu-kuru-alan-yapimi.html burada anlatılan gibi bir kuru alan yapıp bu ufaklığa yüzebileceği alanı sağlayın.
Isıtıcı ve kuru alan sorununu hallettikten sonra geriye filtre kalır.

RE: Akvaryum aldım yeni acaba şimdilik yeterlimi ?

Filtre ve ısıtıcı şart. Su çok sığ. Size bu üç konunun önemini anlatmıştım sanırım. Tavsiyem vakit kaybetmemeniz yönünde

Kuru alan var ztn bu bide benim kaplumbağam çok hareketli değil hastamı yani çok hareket etmelimi sizce alışmadıgı içinmi yoksa

Kafasını çıkartıyo sokuyo bazen az bişi geziyo kuru alanın oralarda geziyo girmelk yer var orda duruyo ısıtıcı almak şart yarın bi gidiyim alıyım

RE: Akvaryum aldım yeni acaba şimdilik yeterlimi ?

Şartların olmadığı her gün bir tehlike. Hareket edecek yeterli su yok zaten. O suda ancak çırpınacak, yüzemeyecek. Muhtemelen su yeterli ısıda olmadığı için Hareketleri yavaşlamıştır. Tabi hasta olma olasılığıda var.

Ancak ortaam zaten uygun olmadığı için durumu hakkında bir sonuca varılması bu aşamada zor.

ama suyu okadar koy dedi kuru alanı var o taş işte .s yetmiyomu ?

Bencede üşüyo çünkü taşın oraya saklanıyo ve içine giriyo yüzmüyo çok sıcakken yüzüyo hemen ısıtıcı alıcam yarın

Suyu o kadar koy diyen kaplumbağa yaşam alanı hakkında fikir sahibimi acaba. Buradaki örnek sistemlere bakmanızı öneririm.
Isıtıcı şart. Filtrede şart.

:) 2 ay sonra foruma döndüm bakıyorum ki hala aynı olaylar :) bak dostum bu '' arkadaşlarımızın '' bazı temel ihtiyaçları var. sen nasıl yemek yiyorsan onlar da yiyecekler o konuda sıkıntı yok ama sen her gün aynı şeyi yemek istermiydin? onlarda istemezler; bu bakımdan kurutulumş su karidesi almanı öneririm. ek olarak havanın çok soğuk olduğunu düşün; vücut sıcaklığının düşmesi sonucu titreme ve baygınlık gibi şeyler oluyor biliyorsun; bu adamlarımız zaten soğuk kanlı; su sıcaklığının 28 derece olması gerekli, bu bakımdan hem termometre, hem ısıtıcı almanı öneririm. havanın sıcaklığıda 30 olursa iyi olur şimdi. ek olarak sen dağınık bir odada yaşamak da istemezdin ve geniş olmasını isterdin; aynısı onlara da yap! tak filtresini doldur suyu korkma boğulmaz. daha bir çok şey var ama şimdilik bunlar yeterli; iyi geceler iyi forumlar!

Geri