Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

AKVARYUM

yagmuredasen

Bronz 4 Üye
Akvaryumu ilgilenen birinden aldım. Siyah yumuşak hol dokulu bir kum var. Ne kumu olduğu hakkında bir bilgim yok ancak silis kumuyla değiştirmek istiyorum. Küçük bir akvaryumda denedim ama suyu çok bulandırdı. Silis kumunun kapluşlara bir zararı olur mu? İç ve dış filtre var ancak dış motoru kullanmama gerek olmadığı için henüz kurmadım. Bazı yerlerde insan sağlığına da zararlı olduğunu okudum. Kullanan varsa yardımcı olabilir mi? Kullanmamı önerir misiniz? Nasıl kullanabilirim bulanıklığını gidererek?

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: AKVARYUM

Yağmur hanım merhaba,

Aşağıdaki linkten ilgili konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kısaca bilgi verecek olursak silis kumu direk akvaryuma koymanız uygun değildir.
Öncelikli olarak kumu iyice yıkayarak tozdan arındırmanız gerekir.

Akvaryuma taban malzemesi koymanın temeli;
Boş akvaryuma kum serilir, kumun üstüne tabak tarzında bir cisim yerleştirilir.
Akvaryuma eklenecek su kuma değil tabak üzerinden akvaryuma dolmaya başlar. bu şekilde kum karıştırılmamış olur.

Su dolu bir akvaryum için ise iyi yıkanan kum yavaşça eklenir fakat her nekadar yıkamış olsanız bile ortaya çıkan toz dip çekimiyle alınır.

Son düzenleme:
Geri