Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Durgunluk

utku67

Bronz 3 Üye
Merhaba. Yaklaşık 8 aydır benimle olan kaplumbağam şu sıralar nedense durgun.
Havalar ısınıyor, yaz geliyor diye ısıtıcısını çıkarmıştım bunalmasın diye, lakin çıkardıktan sonra kustu ve durgunlaştı. Kara bölgesinde tutunup saatlerce duruyor, bazen karaya çıkıp ağzını açıyor. Kusma olayından sonra çok yem ile boğmadım ve yeşillik verdim. Önerebileceğiniz bir şey var mı? Kendini toparlayabilir mi?

Foruma hoşgeldiniz.

Bu vakit ısıtıcı çıkarıılmaz. Haziran sonrası gerekirse yani ısıtıcının devreye giremeyeceği sıcak mevsimde. Gündüz ortam sıcak olsa da su gece sabaha doğru en soğuk haline gelir.

Isıtma lambası var mı? Yoksa hemen tedarik edin bu konuda yazdım.

Hayvanın yemleri ne marka?

Foruma hoşgeldiniz.

Bu vakit ısıtıcı çıkarıılmaz. Haziran sonrası gerekirse yani ısıtıcının devreye giremeyeceği sıcak mevsimde. Gündüz ortam sıcak olsa da su gece sabaha doğru en soğuk haline gelir.

Isıtma lambası var mı? Yoksa hemen tedarik edin bu konuda yazdım.

Hayvanın yemleri ne marka?
Supranon turtle bir de et veriyorum 2 haftada 1

Hayvana gammarus ve tropical biorept W yemi de alın. 7 cm üstü ise dajana gammarus sticks yemi de alabilirsiniz.

Bu iki gün içinde toparlamazsa haber verin.

Hayvana gammarus ve tropical biorept W yemi de alın. 7 cm üstü ise dajana gammarus sticks yemi de alabilirsiniz.

Bu iki gün içinde toparlamazsa haber verin.
Tabii. Bir de karada ağzını açıp hafif bi' ses çıkartıyor. Şahsen ben ilk defa böyle bir şeyine rastladım. Bunu da eklemek istedim

O sesi sürekli mi yapıyor belli aralıklarla mı? Sizi gördüğünde mi yapıyor sadece

Ağzını açıp tak tak tarzı gagasını vuruyorsa sizle iletişim kurmaya çalışıyor.

Nefes alırken başını sürekli ileri atıp ağzını açıyorsa akciğer enfeksiyonudur. Hayvan halsizleşir. Kuru alandan inmek istemez. İştahını kapar.

Nefes alırken başını sürekli ileri atıp ağzını açıyorsa akciğer enfeksiyonudur. Hayvan halsizleşir. Kuru alandan inmek istemez. İştahını kapar.
sanırsam akciğer enfeksiyonu :( saydıklarınızın hepsi var

Hocam ne yapmam lazım

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın.
Petshop ya da internetten de deep fix reptivit vitamin damla alın.
Hayvanın kabuk boyu kaç cm onu belirtin ona göre miktar ve nasıl kullanıldığını belirtelim.
Bu arada ısıtma lambasını halledebildiniz mi?

Isıtma lambasını acilen alıp kurun.

Kabuk boyu kaç cm?

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın.
Petshop ya da internetten de deep fix reptivit vitamin damla alın.
Hayvanın kabuk boyu kaç cm onu belirtin ona göre miktar ve nasıl kullanıldığını belirtelim.
Bu arada ısıtma lambasını halledebildiniz mi?
Hocam masa lambam var, onu yakıyorum ben zaten. Kabuk boyu 3-4 cm arası

Siz bu hayvana ölüm kabında mı bakıyorsunuz? Bu kadar sürede bu hayvanın iki katı boya gelmesi lazımdı.

Boyca uzun akvaryum yüzüp gelişmesini, derinlik ise akciğerlerinin gelişmesi ve nefes tutabilme kapasitesini artırır.

Tropical dursun, almayın. Deep fix reptivit alın. 2 günde bir, 1 damla ağzına damlatın.

3 gün içinde toparlamazsa tedavi uygulayalım.

Siz bu hayvana ölüm kabında mı bakıyorsunuz? Bu kadar sürede bu hayvanın iki katı boya gelmesi lazımdı.

Boyca uzun akvaryum yüzüp gelişmesini, derinlik ise akciğerlerinin gelişmesi ve nefes tutabilme kapasitesini artırır.

Tropical dursun, almayın. Deep fix reptivit alın. 2 günde bir, 1 damla ağzına damlatın.

3 gün içinde toparlamazsa tedavi uygulayalım.
Hayır, ölüm kabının kötü olduğu bildiğim için almadım. Akvaryumum var orada besliyorum. Dediğiniz şey internette satılıyor mu?

Evet herşeyi netten alın petshoptan ucuza gelir ve daha taze olur. İlk atakan petshopa bakın. Sonra alışveriş sitelerine.

Geri